ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Amazon strumieniowanie gier z chmury

Amazon także chce mieć swoją platformę do grania w chmurze

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Strumieniowanie gier staje się coraz popularniejszym pomysłem. Przynajmniej wśród gigantów technologicznych. Nic więc dziwnego, że wielu z nich stworzyło, lub planuje stworzyć własne wdrożenia tej technologii. Warto tutaj przypomnieć, że usługi strumieniowania gier pozwalają graczom wypożyczać lub kupować dostęp do różnych gier, a następnie grać w nie bez rzeczywistego sprzętu.

Amazon także zaoferuje strumieniowanie gier z chmury

Amazon strumieniowanie gier z chmury


Brak konsoli lub mocnego komputera jest tutaj niepodważalną zaletą. Oczywiście tak długo, jak mamy do dyspozycji przyzwoite połączenie internetowe. Dzięki temu możemy grać w najnowsze tytuły nawet na słabym komputerze, a nawet smartfonie. Rzecz jasna pod warunkiem, że nasze łącze spełnia szereg czynników. Nie liczy się bowiem sama prędkość przesyłu danych, ale także czas odpowiedzi od serwera z grą. W innym przypadku będziemy narażeni na znaczne opóźnienia uniemożliwiające nam rozgrywkę. To natomiast wymaga znajdowania się stosunkowo blisko serwerów. Niestety, w przyszłości ten problem nie zostanie rozwiązany. Ograniczają nas tutaj bowiem prawa fizyki. I nie, teleportacja kwantowa nie jest tutaj rozwiązaniem. A to dlatego, że teleportacja informacji nie jest możliwa i to nie z powodu ułomności naszego sprzętu, a właśnie praw fizyki.

Zobacz też: Rosja blokuje sprzedaż urządzeń bez rosyjskiego oprogramowania

Google jest być może najbardziej znaną firmą świadczącą taką usługę. Jednak niejedyną. Warto zaznaczyć, że wcześniej wystartowała platforma od Nvidii. Natomiast niemal 10 lat temu mieliśmy do czynienia z platformą OnLive, która jednak okazała się porażką. Pamiętajmy jednak, że przez ten czas technologia poszła mocno do przodu. Nic więc dziwnego, że Valve także chce uszczknąć kawałek z tego tortu. Okazuje się, że do wyścigu o graczy w chmurze wystartował także Amazon. Według najnowszych doniesień firma pracuje nad platformą do strumieniowania gier, która wystartuje już w przyszłym roku. Niestety, nie wiadomo nic więcej na temat tej usługi.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy