Twitter na smartfony z obsługą klucza fizycznego

Twitter dodaje dwuskładnikowe uwierzytelnienie niewymagające numeru telefonu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Uwierzytelnienie dwuskładnikowe jest świetnym rozwiązaniem. Dzięki niemu nawet w przypadku kradzieży hasła cyberprzestępca wciąż nie może dostać się do naszego konta. Co prawda wymaga to także nieco więcej zaangażowania także ze strony osoby się logującej. Jednak to niewielka cena za zwiększenie bezpieczeństwa. Inaczej ma się sprawa z autoryzacją dwuskładnikową opartą na SMS-ach. To bywa dość męczące. Sam często mam telefon dość daleko od siebie, kiedy jestem w domu.

Logowanie dwuskładnikowe na Twitterze bez SMS

Twitter logowanie dwuskładnikowe sms

Nie jest to najlepsza opcja nie tylko z wyżej wymienionego powodu. W końcu ludzie czasami zmieniają swoje numery telefonów. Jedna taka zmiana, nawet raz na kilka lat może spowodować masę niepotrzebnego zamieszania. Niestety, przez wiele lat była to jedyna możliwość, aby się bezpiecznie logować w serwisie. Chociaż i to nie gwarantowało bezpieczeństwa. Warto tutaj przytoczyć przypadek kradzieży konta szefa serwisu właśnie przy pomocy autoryzacji telefonicznej.

Zobacz też: [Recenzja] Huawei FreeBuds 3 to przede wszystkim eleganckie słuchawki

Zespół ds. bezpieczeństwa na Twitterze ogłosił, że będziemy w stanie włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe bez potrzeby posiadania numeru telefonu. Opcja ta jest już dostępna. Jednak wciąż nie dla wszystkich użytkowników serwisu. Niektórzy zgłaszają, że proces konfiguracji nadal wymaga numeru telefonu. Oznacza to, że jest ona dostarczana partiami dla poszczególnych kont, a nie włączona globalnie. Uruchomienie nowej funkcji nie jest jednak zależne od kraju zamieszkania. Sam niestety wciąć nie mogę skorzystać z nowej funkcji. A jak to wygląda w Waszym przypadku?

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy