LinkedIn jest dobrym portalem w dzieleniu się swoją historią pracy. A także nawiązywaniu kontaktów z innymi profesjonalistami. Jest także niezastąpiony w… przypadkowym ujawnianiu szczegółów na temat nadchodzących produktów. W zeszłym tygodniu zauważono, że Microsoft’s listing for a Principal Software Engineering Lead for its Azure Core OS Kernel team Umieściło tam ogłoszenie. Zdradza ono nowe informacje o systemie operacyjnym Windows 10X dla urządzeń składanych, które Microsoft ogłosił w październiku.

Windows 10X Win32

Windows 10X Win32

Microsoft planuje korzystać z systemu Windows 10X w Surface Neo, którego ujawnił w zeszłym miesiącu. Jest on oparty na Windows Core, czyli nowemu podejściu do systemu operacyjnego opierającemu się na modułach. Dzięki temu może on być modyfikowany w celu dostosowania do różnych rodzajów sprzętu. Firma ujawniła niewiele więcej informacji na ten temat. Nie wiemy, kiedy Microsoft zacznie publicznie testować ten system operacyjny. Nie jest także jasne, jak będzie on wypadał w porównaniu z systemem Windows 10 pod względem funkcjonalności. I tutaj właśnie wkracza ogłoszenie o pracę w serwisie LinkedIn.

Zobacz też: Google zamyka usługę drukowania w chmurze

Oto fragment rzeczonego ogłoszenia:

Zespół Azure Core OS Kernel poszukuje doświadczonego kierownika ds. rozwoju w celu zarządzania zespołem Containers. Współpracuje on z innymi w całym systemie Windows w celu zaprojektowania, opracowania i umożliwienia nowych scenariuszy, które wykorzystują kontenery w celu zwiększenia bezpieczeństwa, izolacji i kompatybilności.  Technologie te stanowią podstawę dla dostarczanych w sklepie aplikacji Win32, kontenerów serwera Windows, Windows Defender Application Guard, Windows Sandbox i obsługi aplikacji Win32 dla Windows 10X na urządzeniach z dwoma ekranami, takich jak Surface Neo.

Ten akapit potwierdza, że urządzenia z systemem Windows 10X będą obsługiwać aplikacje Win32 przez kontenery. Obsługa aplikacji Win32 powinna pozwolić systemowi złagodzić wszelkie obawy związane z tym, że przy uruchomieniu nie będzie on oferował wystarczającej ilości oprogramowania.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.