ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wyłącznik kłamstw Facebooka

Aplikacja do rozpoznawania twarzy od Facebooka – podobno tylko dla swoich potrzeb

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Facebook stworzył aplikację do rozpoznawania twarzy do użytku wewnętrznego. Tak przynajmniej utrzymuje rzecznik prasowy firmy w wiadomości e-mail do VentureBeat. W piątek Business Insider opublikował historię, w której zacytował anonimowe źródła, które twierdziły, że Facebook stworzył aplikację na smartfony wykorzystującą rozpoznawanie twarzy. Ta miała powstać już w 2015 roku. Służyła ona do skanowania twarzy osób identyfikowanych za pomocą systemu rozpoznawania twarzy w sieci społecznościowej.

Aplikacja Facebooka do rozpoznawania twarzy

Aplikacja Facebooka do rozpoznawania twarzy

Rzecznik prasowy firmy, poproszony o odpowiedź przez VentureBeat, złożył następujące oświadczenie:

Jako sposób na poznanie nowych technologii, nasze zespoły regularnie tworzą programy do użytku wewnętrznego. Opisana tutaj aplikacja była dostępna tylko dla pracowników Facebooka i mogła rozpoznawać tylko tych pracowników i ich przyjaciół, którzy mieli włączoną funkcję rozpoznawania twarzy.

Tej jesieni, Facebook otworzył dla wszystkich użytkowników swój system rozpoznawania twarzy. Umożliwia on identyfikację osób na zdjęciach. Umożliwia jednak użytkownikom rezygnację z analizowania twarzy.

Zobacz też: Google zamyka usługę drukowania w chmurze

Test na Facebooku, który prosi o zrobienie zdjęć twarzy, był początkowo uważany za wdrożenie rozpoznawania tej opcji. Rzecznik firmy powiedział, że funkcja ta ma na celu wykrycie ludzi, ale nie ma na celu identyfikacji każdej osoby. Portal Facebook używa również interfejsu AI do rozpoznawania ludzi w widoku podczas rozmów wideo, aby poprawić funkcję Inteligentnej Kamery. Pozostaje mieć nadzieję, że rzecznik mówi prawdę i funkcja ta dotyczyła jedynie badań wewnętrznych. W innym wypadku serwis wie o nas znacznie więcej, niż moglibyśmy się spodziewać i to już od kilku ładnych lat.

Źródło: VentureBeat

Sprawdź najnowsze wpisy