Facebook Ulubieni

Ulubieni na Facebooku – gigant chce nam dać poczucie dzielenia się tylko z najbliższymi

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Istnieje wiele osób, które nie dzielą się niczym na Facebooku, ponieważ może to być ryzykowne lub niezręczne. Wszystko przez to, że serwis definiuje jako przyjaciół wszystkich na liście znajomych. Zalicza więc do nich także rodzinę, kolegów z pracy, oraz dalekich znajomych. Nikt nie chce, aby ich szef lub ojciec widział ich weekendowe imprezy. Dlatego też  sieć społecznościowa musi sobie poradzić z mikroudostępnianiem.

Facebook Ulubieni

Facebook Ulubieni

Co prawda serwis umożliwiał tworzenie list znajomych. Jednak niemal nikt nie korzystał z tej opcji. Jednak w zeszłym roku Instagram dokonał przełomu. Zamiast tworzyć skomplikowany zestaw list przyjaciół, których nigdy nie można było zapamiętać, stworzyła jedną listę bliskich przyjaciół z dedykowanym przyciskiem do dzielenia się z nimi. I to okazał się strzał w dziesiątkę. Opcja ta została bardzo ciepło przyjęta przez użytkowników i cieszy się sporym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że podobne rozwiązanie trafiło w końcu także do Facebooka. Pozwala ono użytkownikom wyznaczyć określonych przyjaciół jako Ulubionych, a następnie natychmiast wysłać im swoją Historię na Facebooku do właśnie tych osób.

Zobacz też: Posiadanie sprzętu ZTE i Huawei obije się negatywnie na operatorach w USA

Funkcja została po raz pierwszy zauważona wewnątrz Messengera przez Jane Manchun Wong — prawdziwą specjalistkę od inżynierii wstecznej, która uwielbia analizować pliki aplikacji. Dzięki temu udało jej się wygenerować zrzut ekranu z tej niepublikowanej funkcji. Pokazują one, jak użytkownicy mogą natychmiast wysłać nowego posta do wszystkich w swoich ulubionych, i edytować, kto jest na tej liście. Sama obecność takiej opcji w plikach programu o niczym jednak nie świadczy. Okazuje się jednak, że rzecznik Facebooka potwierdził redaktorowi TechCrunch, że ta funkcja jest prototypem stworzonym przez zespół Messenger. Opisuje on funkcję Facebook Ulubieni jako rodzaj skrótu do udostępniania określonej grupie osób. Ma ona trafić do użytkowników w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy