Kolejny popularny streamer opuszcza Twitcha. Jeremy Disguised Toast Wang, który jest znany z transmisji rozgrywki z tytułów takich jak Apex Legends, Hearthstone i League of Legends, opuszcza serwis na rzecz Facebooka. Podczas gdy jego nagrane wcześniej klipy będą nadal dostępne na YouTube i innych platformach, jego występy na żywo będą dostępne wyłącznie w sieci społecznościowej.

Twitch wciąż straci streamerów

Twitch wciąż straci streamerów

Powiedział on CNN Business, że otrzymał oferty od każdej dużej platformy strumieniowej. Jednak zdecydował się na wybór tej od Facebooka, ponieważ miała ona najbardziej wybuchowy potencjał. Nie jest to pierwsze takie odejście od Twitcha pod skrzydła niebieskiego portalu społecznościowego. Dobrym przykładem jest tutaj także jeden z najpopularniejszych speed runnerów gier z NES-a, czyli The Mexican Runer. Facebook to niejedyne zagrożenie dla portalu. Konkurencja ciągle podbiera mu kluczowych twórców. Można śmiało nazwać Twitcha kolosem na glinianych nogach.

Zobacz też: Qualcomm dzieli się swoimi oczekiwaniami odnośnie najbliższych lat 5G

Szef StreamElements Doron Nir zauważył, że portal społecznościowy nie musi rywalizować z Twitchem, aby odnieść sukces. Twierdzi on, że może sobie świetnie radzić, także funkcjonując obok giganta. Nawet jeśli zdetronizowanie serwisu do strumieniowania rozgrywki nie jest celem Facebooka, to dokłada on swoją cegiełkę do wpędzenia go w tarapaty. Musi się on teraz bowiem borykać z masą mniejszych, jednak bardzo zdeterminowanych na sukces usług tego typu. Nie sądzę, żeby w perspektywie lat był w stanie wyjść z tego zwycięsko. W końcu dla widzów nie liczy się platforma, a ich ulubieni twórcy. I pójdą za nimi wszędzie.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.