Nokia w tym roku wyraźnie kontynuuje swoją dominację na rynku klasycznych telefonów, ale też umacnia swoją pozycję w ramach smartfonów ze średniej półki cenowej. HMD Global też wydało Nokię 9 PureView, która już jako opóźniona propozycja okazała się nie do końca dopracowana. Finowie ewidentnie mają problem z flagowcami. Możemy się już domyślać, że następca, Nokia 9.1 PureView również nie zostanie pokazana w terminie, w którym początkowo zakładano. Jednak dzisiaj jeden z producentów akcesoriów postanowił się podzielić wyglądem swoich produktów dedykowanych nadchodzącemu smartfonowi Nokii.

Nokia 9.1 PureView pośrednio zdradza swój wygląd

Jak sami możecie zobaczyć, Nokia 9.1 PureView oraz Nokia 9 PureView będą bardzo podobne do siebie. Podobne ułożenie 5 aparatów, ale wyraźnie inne osadzenie. Jeśli wierzyć powyższym grafikom, to nadchodzący smartfon będzie zdecydowanie szerszy od swojego pierwowzoru. Być może HMD Global ponownie pójdzie trendem, który pokazało z Nokią 8 Sirocco, czyli na przekór wszystkim wróci do wyświetlacza o proporcjach 16:9. Z dotychczasowych plotek możemy się jedynie domyślać, że sam ekran może być zakrzywiony, ale na obecnym etapie nieoficjalnych informacji ciężko wskazać, co faktycznie planuje Nokia.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Apple buduje nową siedzibę za niemałą kwotą.

Jedno jest pewne – Finowie otwarcie mówią o 5G, więc ich kolejny flagowiec nie powinien pominąć tego modułu łączności. Termin premiery? Teoretycznie miał sprowadzać się do czwartego kwartału roku, ale już wspominałem o opóźnieniach. Dlatego uzbrójmy się w cierpliwość.

Źródło: NokiaPowerUser
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.