ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Matebook 13 (5)

Microsoft z licencją współpracy z Huawei! Usługi Google tuż za rogiem?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Niedawno dowiedzieliśmy się, że blokada USA w stosunku do Huawei ponownie została wstrzymana na 3 miesiące. Oznacza to wydłużanie niepewności wobec dostępności usług na produktach Chińczyków, ale też niejako pokazuje, że amerykańskie firmy ot tak nie mogą zrezygnować ze współpracy. Dzisiaj dodatkowo okazało się, że tymczasowe ograniczenia można na swój sposób obejść, gdyż Microsoft otrzymał licencję na dalsze dzielenie się oprogramowaniem z Huawei.

Microsoft dostał licencję, która pozwala dzielić się oprogramowaniem z Huawei

Jak zapewne doskonale wiecie, to Huawei dzisiaj nie produkuje tylko smartfonów. Na łamach naszego portalu mogliście przeczytać już recenzję laptopów tego producenta – Matebooka D14 i Matebooka 13. To właśnie między innymi dla nich Microsoft udzielał licencji na Windowsa. Naturalnie Blokada USA zabrania dalszej współpracy, ale Departament Handlu Stanów Zjednoczonych udzielił zgodę na dalsze rozmowy biznesowe obu gigantów. W ten sposób nie trzeba się obawiać, że kolejne Matebooki będą napędzane Linuxem – Windows nie powinien opuścić laptopów Huawei.

Zobacz też: Oto pierwsza opona z 5G!

Na tym etapie nie wiemy, czy przypadek udzielenia licencji Microsoftowi to przypadek, czy też początek końca wojny pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi. W końcu taką samą prośbę do wspomnianego departamentu złożyło ponad 300 firm. W tym nie może zabraknąć też Google. Niewykluczone, że niedługo poinformujemy Was, że Huawei pośrednio dostanie zielone światło na dalszą współpracę z Amerykanami. Tym samym, zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, seria Mate 30 natychmiast otrzyma usługi Google. Jednak na tę chwilę nie wybiegajmy w przyszłość – licencję otrzymał Microsoft

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy