ArchosG9

Pod koniec czerwca miała miejsce oficjalna prezentacja dwóch nowych tabletów Archos serii G9. Konfiguracja sprzętowa tabletów i ich relatywnie niska cena mogą być drogą do sukcesu francuskiego producenta.

Archos do tej pory był znany przede wszystkim z tworzenia niedrogich tabletów, które w żaden sposób nie były w stanie nawiązać walki z najlepszymi urządzeniami dostępnymi na rynku, jak np. Motorola Xoom, Asus Eee Pad Transformer czy Acer Iconia Tab A500. Sytuacja może zmienić się już w ciągu najbliższych miesięcy.

Francuski producent postanowił stworzyć dwie wersje tabletów, które różnią się od siebie zarówno wielkością ekranu, jak i pozostałym parametrami technicznymi. Decydując się na model z ekranem o przekątnej 8 cali, użytkownik będzie miał możliwość wyboru wersji z procesorem taktowanym zegarem o częstotliwości 1 GHz i 8 GB pamięci (299.99 dolarów), procesorem 1.5 GHz i 16 GB pamięci (329.99 dolarów) lub wariantem z dyskiem o pojemności 250 GB i jednostką OMAP4 1.5 GHz (369.99 dolarów).

W przypadku urządzenia Archos G9 101 najtańszy jest model z wbudowanym procesorem 1 GHz i pamięcią o pojemności 8 GB (369.99 dolarów) – wersja z tym samym procesorem i 16 GB pamięci to już wydatek 399.99 dolarów. 10-calowy tablet Archosa z dyskiem 250 GB i procesorem 1.5 GHz ma kosztować 469.99 dolarów. Wszystkie urządzenia wyposażone są w przednią kamerę rejestrującą obraz w jakości HD, porty USB i HDMI. Systemem operacyjnym jest Honeycomb w wersji 3.1.

Firma Archos oferując różne konfiguracje sprzętowe tabletu z Androidem zwiększa swoje szanse na odniesienie sukcesu rynkowego – jak będzie w rzeczywistości, okaże się już we wrześniu, bo to właśnie wtedy tablety mają trafić do sprzedaży.

źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula