USA oskarżają Chiny o cyberatak

Senatorowie z obydwu partii USA chcą wstrzymania zniesienia sankcji dla Huaweia

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Właśnie pojawiła się wiadomość, że Departament Handlu Stanów Zjednoczonych zaczął wydawać licencje amerykańskim firmom chcącym sprzedawać swoje produkty Huaweiowi. Chińska firma jest obecnie umieszczona na liście podmiotów w Biurze Bezpieczeństwa Przemysłowego. Zakazuje to firmom amerykańskim prowadzenia z nim interesów bez zgody rządu.

Senatorowie z USA chcą wstrzymać wydawanie licencji na handel z Huaweiem

USA senatorowie Huawei

Wiadomość o przyznawanych licencjach pojawiła się w czasie, gdy niektórzy uważają, że USA i Chiny mogą być świadkami odwilży w ich wojnie handlowej. Teraz senatorowie z obu stron amerykańskiego spektrum politycznego zwracają się do prezydenta Donalda Trumpa o ponowne rozważenie decyzji rządu o zezwoleniu amerykańskim firmom na handel z Huaweiem. Warto pamiętać, że ten polega na wielu amerykańskich firmach w zakresie komponentów. Prezydent Stanów Zjednoczonych chciał to wykorzystać przeciwko firmie. Okazało się jednak, że to broń obosieczna. Blokowanie Huaweiowi dostępu do nich nie tylko uderza w chińską firmę, ale także w producentów podzespołów i oprogramowania z USA.

Zobacz też: Wojna handlowa z Chinami odbija się coraz gorzej na USA

Mając to na uwadze, Departament Handlu chce zbadać produkty, które amerykańskie firmy mają nadzieję sprzedać Huawei. A anstępnie zatwierdzić te, które nie są uważane za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. W liście napisanym do prezydenta Donalda Trumpa i podpisanym przez 15 senatorów z partii republikańskich i demokratycznych padło nietypowe żądanie. Chcą oni, aby Kongres otrzymał szczegóły dotyczące przyznania dostawcom Huawei licencji na handel. Dodatkowo domagają się, by liderzy Kongresu zostali powiadomieni o wszelkich takich licencjach. Jest to dość dziwne zagranie. Godzi ono bowiem w ich rodzime firmy, opóźniając wznowienie kontaktów handlowych z Huaweiem.

Źródło: wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy