Właśnie pojawiła się wiadomość, że Departament Handlu Stanów Zjednoczonych zaczął wydawać licencje amerykańskim firmom chcącym sprzedawać swoje produkty Huaweiowi. Chińska firma jest obecnie umieszczona na liście podmiotów w Biurze Bezpieczeństwa Przemysłowego. Zakazuje to firmom amerykańskim prowadzenia z nim interesów bez zgody rządu.

Senatorowie z USA chcą wstrzymać wydawanie licencji na handel z Huaweiem

USA senatorowie Huawei

Wiadomość o przyznawanych licencjach pojawiła się w czasie, gdy niektórzy uważają, że USA i Chiny mogą być świadkami odwilży w ich wojnie handlowej. Teraz senatorowie z obu stron amerykańskiego spektrum politycznego zwracają się do prezydenta Donalda Trumpa o ponowne rozważenie decyzji rządu o zezwoleniu amerykańskim firmom na handel z Huaweiem. Warto pamiętać, że ten polega na wielu amerykańskich firmach w zakresie komponentów. Prezydent Stanów Zjednoczonych chciał to wykorzystać przeciwko firmie. Okazało się jednak, że to broń obosieczna. Blokowanie Huaweiowi dostępu do nich nie tylko uderza w chińską firmę, ale także w producentów podzespołów i oprogramowania z USA.

Zobacz też: Wojna handlowa z Chinami odbija się coraz gorzej na USA

Mając to na uwadze, Departament Handlu chce zbadać produkty, które amerykańskie firmy mają nadzieję sprzedać Huawei. A anstępnie zatwierdzić te, które nie są uważane za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. W liście napisanym do prezydenta Donalda Trumpa i podpisanym przez 15 senatorów z partii republikańskich i demokratycznych padło nietypowe żądanie. Chcą oni, aby Kongres otrzymał szczegóły dotyczące przyznania dostawcom Huawei licencji na handel. Dodatkowo domagają się, by liderzy Kongresu zostali powiadomieni o wszelkich takich licencjach. Jest to dość dziwne zagranie. Godzi ono bowiem w ich rodzime firmy, opóźniając wznowienie kontaktów handlowych z Huaweiem.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.