ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Mix 4 nie dostaniemy w 2020 roku

Xiaomi chce umieścić z tyłu obudowy dodatkowy wyświetlacz – poznajcie Mi Mix Dual Display

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi Mi Mix Alpha to wyjątkowe urządzenie. Powierzchnia jego ekranu jest znacznie większa niż przedniego panelu. Jest to możliwe, ponieważ został on zakrzywiony, zajmując przy tym całe boczne krawędzie i znaczną część tyłu. Nie tylko wygląda to zjawiskowo, ale daje również szereg możliwości. Dzięki temu robienie zdjęć selfie nie wymaga dodatkowego aparatu, a powiadomienia są widoczne także, kiedy leży on na ekranie. Rozwiązanie to ma jednak zasadniczą wadę: jest niezwykle drogie. Xiaomi jednak znalazło znacznie gorzej wyglądającą, jednak niemal równie funkcjonalną, a co ważniejsze: znacznie tańszą alternatywę.

Xiaomi Mi Mix Dual Display

Xiaomi Mi Mix Dual Display

Szkic patentu Xiaomi pojawił się online i przedstawia urządzenie z dwoma wyświetlaczami. Dodatkowy został umieszczony z tyłu obudowy. Jest to niewielki ekran, który przywodzi na myśl raczej te znane z telefonów z klapką. Rysunek pokazuje, że ekran jest umieszczony po przeciwnej stronie obudowy niż poczwórny aparat w celu zachowania symetrii. Wyświetlacz ten najprawdopodobniej pokaże identyfikator osoby dzwoniącej i powiadomienia, gdy telefon jest umieszczony ekranem do dołu. Powinno być również możliwe wyświetlanie miniaturowych elementów sterujących odtwarzaniem muzyki.

Zobacz też: Microsoft testuje integrację poczty Gmail z Outlookiem

Z przodu, urządzenie ma praktycznie bezramkową konstrukcję. Ekran główny jest pozbawiony wcięcia bądź otworu na aparat selfie. Natomiast górna ramka umożliwia wciśnięcie głośnika, czujnika zbliżeniowego i diody powiadomień. Nie ma za to miejsca na aparat selfie. Możliwe, że będzie tu zastosowana konstrukcja wysuwana. Wykorzystanie dodatkowego wyświetlacza w roli wizjera aparatu selfie byłoby dziwnym posunięciem, zważywszy na jego niewielkie wymiary. Chociaż przyznam, że mi by to nie przeszkadzało. Nie ma żadnych szczegółów dotyczących patentu tylko ten szkic. Nie wiemy więc kiedy został złożony. Niemniej jednak podobnie jak wiele innych konstrukcji, które widzieliśmy w przeszłości, Xiaomi Mi Mix Dual Display może nigdy nie trafić na rynek.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy