ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook współpracuje z Microsoftem

Facebook nawiązuje bliską współpracę z Microsoftem w kwestiach technicznych

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Facebook przyjmuje Visual Studio Code dla wszystkich swoich inżynierów oprogramowania. Serwis jest obecnie w trakcie kończenia migracji z mieszanki Nuclide i Emacs do rozwoju wewnętrznego. Dzieje się to ramach partnerstwa z Microsoftem. Sojusz ten pomoże również poprawić zdalny rozwój rozszerzeń, co ostatecznie przyniesie korzyści wielu innym programistom na całym świecie.

Facebook współpracuje z Microsoftem

Facebook współpracuje z Microsoftem


Facebook ma długą historię współpracy z Microsoftem przy różnych projektach. Społecznościowy gigant ogłosił, że uczyni Visual Studio Code Microsoftu domyślnym środowiskiem programistycznym dla swoich inżynierów. Wcześniej używali oni ujednoliconego rozwiązania wewnętrznego zbudowanego wokół projektu Nuclide open-source, a także Emacsa. Firma planowała wykorzystanie Visual Studio Code od końca 2018 roku. Wtedy to wysłała wewnętrzną notatkę do swoich pracowników o zamiarze przeniesienia całego rozwoju do nowego środowiska. Od tego czasu Facebook pracuje nad migracją kluczowych funkcji Nuclide’a do Visual Studio Code w formie wewnętrznych rozszerzeń. Te są obecnie używane przez większość inżynierów Facebooka, mimo że są jeszcze w fazie beta.

Zobacz też: Sprawa potrącenia pieszego przez autonomiczne auto — zawiódł czynnik ludzki

Facebook mówi, że głównymi powodami korzystania z rozwiązania Microsoft są wieloplatformowa dostępność w systemach Windows, MacOS i Linux. Kolejną ważną kwestią są dobrze udokumentowane API rozszerzeń. To dobra wiadomość dla Microsoftu, który skoncentrował się na narzędziach chmury i produktywności, które mogą być używane na prawie każdej platformie. Dzięki pomocy serwisu społecznościowego w zdalnym rozwoju rozszerzeń oferta Microsoftu może stać się znacznie bardziej atrakcyjna także dla wielu innych przedsiębiorstw.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy