Negatywna ocena posta na Twitterze

Twitter pozwala ukrywać odpowiedzi na nasze wpisy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Po miesiącach testów, użytkownicy Twittera na całym świecie będą teraz mieli możliwość ukrywania odpowiedzi na swoje tweety. Zamiast usuwać nieodpowiednie lub obraźliwe wiadomości na zawsze, nowa opcja pozwala na prowadzenie rozmowy. Inni ludzie nadal mogą zobaczyć odpowiedzi na nasze tweety, stukając w szarą ikonę, która pojawia się po ukryciu odpowiedzi. Funkcja ta jest dostępna zarówno w głównych aplikacjach mobilnych Twitter Lite, jak i w sieci.

Twitter pozwoli ukrywać odpowiedzi

Serwis podzielił się także swoimi spostrzeżeniami z pierwszych testów. Okazało się, że ludzie najczęściej używali tej funkcji, aby odwrócić uwagę od tweetów, które uważali za nieistotne, nie-tematyczne lub denerwujące. Ponad 27 procent osób, których odpowiedzi zostały ukryte przez innego użytkownika, powiedziało, że będzie myśleć o swoich działaniach w przyszłości. Jednakże Twitter przyznał również, że narzędzie nadal wymaga pewnych poprawek. Firma stwierdziła, że niektórzy ludzie nie skorzystali z tej funkcji z obawy przed odwetem. Wszystko to z powodu ikony, która pokazuje, że podjęli działania.

Zobacz też: Asystent Google przeczyta nam najnowsze wieści

Funkcja ta została dodana w czasie, kiedy Twitter planuje całkowitą przebudowę regulaminu. Zgodnie z raportem firmy za 3 kwartał 2019 roku, teraz usuwa ponad 50 procent tweetów, zanim zostaną one oznaczone przez użytkownika. Jednakże firma wydaje się również bardzo świadoma tego, że nadal ma wiele do zrobienia.

Każdy powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo rozmawiając na Twitterze. Aby tak się stało, musimy zmienić sposób, w jaki rozmowy działają w naszym serwisie.

— powiedziała Suzanne Xie, dyrektor ds. zarządzania produktem na Twitterze.

Jak więc widzimy, serwis postanowił się całkowicie zmienić. Miejmy nadzieję, że wyjdzie to wszystkim na lepsze.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy