Steam to prawdopodobnie ulubiona platforma większości pecetowych graczy, mimo że nie rozdaje gier na lewo i prawo, jak robi to Epic Games Store – stosunkowo nowy na rynku gracz. Rozwiązanie od Steama, które nazywa się Steam Remote Play Together, jest już dostępne. Pozwala ono na granie ze znajomymi w lokalne gry wieloosobowe przez internet.

Co to jest Steam Remote Play Together i jak działa?

Steam Remote Play Together

Jak już wspomniałem, Steam Remote Play Together to rozwiązanie pozwalające na granie przez internet w gry, które mają tylko lokalny multiplayer. Przez „lokalny multiplayer” rozumiem tutaj oczywiście możliwość grania razem jedynie na podzielonym ekranie, siedząc obok siebie. Rozwiązanie Steama obchodzi to ograniczenie i umożliwia granie w gry z lokalnym multiplayerem po sieci do czterech graczy, a z szybkim łączem nawet więcej.

Zobacz także: Xiaomi Mi Band 3i oficjalnie zaprezentowany – opaskę wyceniono wręcz śmiesznie nisko, ale jest pewien haczyk

Co zdecydowanie najciekawsze, można grać multiplatformowo – pomiędzy pecetami z Windowsem, Linuxem i macOS a smartfonami i tabletami z Androidem oraz iOS. Działa to bardzo prosto: gracz będący gospodarzem musi jedynie zaprosić znajomych do wspólnej gry. Co ciekawe, nikt prócz hosta nie musi mieć zainstalowanej danej gry. Na komputerach PC do gier można dołączać za pomocą Steam Remote Play, a na Androidzie i iOS przez aplikacje Steam Chat i Steam Link. Osobiście jeszcze nie testowałem, ale pierwsze opinie są pozytywne. Zamierzacie sprawdzić opisywane rozwiązanie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.