Apple zyskało liczne zwolnienia z ceł importowych dla swoich produktów dzięki wybudowaniu fabryki komputerów w Teksasie. Dlatego też nowa siedziba powstanie w tym rejonie. Tym samym firma chce rozszerzyć swoją obecność w regionie. Firma przeznacza 1 miliard dolarów na ambitny projekt, który rozpocznie działalność już w 2022 roku, zatrudniając 5 tysięcy pracowników.

Nowa siedziba Apple w Teksasie

siedziba Apple w Teksasie

Nowy kampus będzie znajdował się w pobliżu obecnego zakładu, w którym firma Apple montuje nowe komputery Mac Pro, zatrudniając około 500 osób. Po zakończeniu budowy, kampus Apple w Austin będzie zajmował powierzchnię prawie 28 Ha. Zapewni przy tym wystarczającą ilością miejsca dla 15 tysięcy pracowników. Prezydent Trump jest zadowolony z rozwoju, ponieważ podkreśla, jak duże firmy tworzą miejsca pracy w amerykańskiej produkcji. Olbrzym z Cupertino dąży do stworzenia około 20 tysięcy miejsc pracy do 2023 roku. Apple w większości przypadków nie angażuje się w politykę na przestrzeni lat. Jednak jak na razie robi małe i subtelne kroki w związku z obecną wojną handlową pomiędzy USA i Chinami, która może mieć ogromny wpływ na wyniki finansowe firmy.

Zobacz też: Pierwszy procesor x86 z koprocesorem sztucznej inteligencji

Tim Cook kultywuje osobisty związek z prezydentem Trumpem, poprzez kilka prywatnych spotkań i kolacji. Apple nie jest jedyną firmą chcącą zbudować dodatkowe kampusy w całych Stanach Zjednoczonych. Google wlewa również 1 miliard dolarów na projekt nowojorski, podczas gdy Amazon stara się przekonać miasto, aby pomóc mu zbudować siedzibę główną o wartości 3 miliardów dolarów.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.