Apple buduje nową siedzibę za miliard dolarów

Newsy

Apple zyskało liczne zwolnienia z ceł importowych dla swoich produktów dzięki wybudowaniu fabryki komputerów w Teksasie. Dlatego też nowa siedziba powstanie w tym rejonie. Tym samym firma chce rozszerzyć swoją obecność w regionie. Firma przeznacza 1 miliard dolarów na ambitny projekt, który rozpocznie działalność już w 2022 roku, zatrudniając 5 tysięcy pracowników.

Nowa siedziba Apple w Teksasie

siedziba Apple w Teksasie

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Nowy kampus będzie znajdował się w pobliżu obecnego zakładu, w którym firma Apple montuje nowe komputery Mac Pro, zatrudniając około 500 osób. Po zakończeniu budowy, kampus Apple w Austin będzie zajmował powierzchnię prawie 28 Ha. Zapewni przy tym wystarczającą ilością miejsca dla 15 tysięcy pracowników. Prezydent Trump jest zadowolony z rozwoju, ponieważ podkreśla, jak duże firmy tworzą miejsca pracy w amerykańskiej produkcji. Olbrzym z Cupertino dąży do stworzenia około 20 tysięcy miejsc pracy do 2023 roku. Apple w większości przypadków nie angażuje się w politykę na przestrzeni lat. Jednak jak na razie robi małe i subtelne kroki w związku z obecną wojną handlową pomiędzy USA i Chinami, która może mieć ogromny wpływ na wyniki finansowe firmy.

Zobacz też: Pierwszy procesor x86 z koprocesorem sztucznej inteligencji

Tim Cook kultywuje osobisty związek z prezydentem Trumpem, poprzez kilka prywatnych spotkań i kolacji. Apple nie jest jedyną firmą chcącą zbudować dodatkowe kampusy w całych Stanach Zjednoczonych. Google wlewa również 1 miliard dolarów na projekt nowojorski, podczas gdy Amazon stara się przekonać miasto, aby pomóc mu zbudować siedzibę główną o wartości 3 miliardów dolarów.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x