Asystent Google z trybem gościa

Asystent Google przeczyta nam najnowsze wieści

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Google dostraja swoje algorytmy do rozpoznawania historii w formie tekstowej. Teraz próbuje wykorzystać efekty tej pracy do stworzenia spersonalizowanego kanału wiadomości audio dla swoich użytkowników. Firma uważa, że pomimo mody na podcasty sieć audio jest gałęzią, która utknęła w przeszłości. Gigant postanowił to zmienić i chce, żeby przy pomocy jego asystenta możliwe było słuchanie spersonalizowanych wiadomości.

Asystent Google przeczyta nam wiadomości

Google ogłosił aktualizację do swojego asystenta. Po wypowiedzeniu komendy odtwórz mi wiadomości, te zostaną odczytywane przez asystenta głosowego. Funkcja będzie działać na każdym urządzeniu, takim jak smartfon z systemem Android, tablet lub inteligentny głośnik. Opcja ta będzie korzystała ze spersonalizowanych treści. Wykorzysta nagłówki z portali poruszających tematykę, którą się interesujemy oraz na podstawie lokalizacji. Liz Gannes będąca Product Manager for News Initiatives w Google, mówi, że asystent będzie zachowywał się jak inteligentny gospodarz serwisu informacyjnego. Taka forma treści powinna zapewnić nam rozrywkę podczas dojazdu do pracy lub podczas treningu. Dodatkowo zawsze możemy poprosić asystenta o pominięcie, ponowne odwiedziny lub zaprzestanie odtwarzania historii.

Zobacz też: Facebook wydał aplikacje do tworzenia memów

Google twierdzi, że aktualizacja była możliwa dzięki współpracy z wydawnictwami z całego świata. Wierzy także, że licencjonowanie dźwięku z wielu źródeł informacji wysokiej jakości i dostarczanie ich w sposób algorytmiczny zapoczątkuje nową erę sieci audio. Google Assistant wykorzysta segmentowy dźwięk od wydawców, aby dostarczyć konkretne wiadomości zgodnie z naszymi preferencjami. Ponadto, algorytm będzie wybierał ich kontekst zależnie od naszej obecnej lokalizacji. Opcja ta obecnie jest dostępna jedynie w USA. Jednak ma się pojawić na całym świecie już na początku przyszłego roku.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy