Mate X to pierwszy, a zarazem najnowszy składany smartfon od Huaweia. Urządzenie trafiło do sprzedaży już kilka dni temu w zabójczej cenie, jednak dopiero teraz dowiedzieliśmy się, ile będą musieli zapłacić pechowcy za zbity ekran. Kwota powala na kolana, bo zamiast naprawiać zbity ekran w Mate X, można by kupić drugiego flagowca.

Cena wymiany ekranu w Huawei Mate X

Huawei Mate X w sprzedaży

Huawei Mate X kosztuje majątek, bo ponad 2400 dolarów, co przekłada się na około 9310 zł. Wyobraźcie sobie, że kupiliście ten sprzęt, a on po kilku dniach niefortunnie wypadł wam z ręki, co zaowocowało rozbitym wyświetlaczem. Wydając prawie dziesięć tysięcy na smartfona, ciężko go ot, tak wyrzucić, więc naturalnym pomysłem w takiej sytuacji jest naprawa. Ta jak najbardziej jest możliwa, tylko problem w tym, że kosztuje prawie połowę tego, co sam smartfon. Niedawno ujawnione ceny napraw wskazują, że za wymianę wyświetlacza w Huawei Mate X trzeba zapłacić… mniej więcej 1000 dolarów, czyli około 3880 zł.

Zobacz także: Wykryto poważny błąd w aplikacji Aparat – możesz być śledzony! Bezpieczeństwo setek milionów urządzeń zagrożone

Naprawa innych elementów konstrukcji składaka Huaweia również do najtańszych nie należy. Przykładowo za naprawę lub wymianę płyty głównej trzeba wyłożyć 500 dolarów (ok. 1940 zł), 100 dolarów (ok. 388 zł za naprawę aparatu i 40 dolarów (ok. 155 zł) za wymianę baterii. Jaki z tego wniosek? Ano taki, że z Mate X lepiej obnosić się jak z jajkiem – naprawa to droga sprawa.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.