samsung-galaxy-tab-p1000
Premiera 7-calowego Samsunga Galaxy Tab miała miejsce w ubiegłym roku, wzbudzając jednocześnie bardzo duże zainteresowanie wśród fanów Androida. Posiadaczy tego urządzenia może zainteresować informacja, że trwają prace nad nieoficjalnym portem Honeycomb 3.2 dla tego tabletu.

Od premiery Samsunga Galaxy Tab P1000 minęło już wiele miesięcy. Mimo to wiele osób nadal decyduje się na zakup tego 7-calowego tabletu. Po części zachęca do tego konfiguracja sprzętowa – procesor ARM Cortex A8 taktowany zegarem 1 GHz, 512 MB RAM, ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, moduł WiFi i 3G.

Już w momencie premiery pojawiały się opinie, że największą wadą tego tabletu jest sam system operacyjny – Android 2.2 Froyo. Sytuacja uległa niewielkiej poprawie po ostatniej aktualizacji do Gingerbread. Teoretycznie system został w pełni dostosowany do tego urządzenia, jednak w wielu momentach daje się odczuć, że nie został on zaprojektowany od początku do końca z myślą o tabletach.

Z racji tego, że prawdopodobieństwo wydania przez Samsunga oficjalnej aktualizacji do Honeycomb jest równe zeru, programiści z XDA wzięli się za przygotowanie portu tego systemu. Jedną z nowości w Honeycomb 3.2 jest optymalizacja pod kątem 7-calowych urządzeń, co z w pewnym stopniu może ułatwić pracę programistom.

Zadanie z całą pewnością nie należy do łatwych – nie bez znaczenia jest to, że tylko część kodu źródłowego systemu Google dedykowanego dla tabletów jest dostępna publicznie. Aktualnie prace są na bardzo wczesnym etapie, co w efekcie przekłada się na brak możliwości określenia nawet przybliżonego terminu publicznego wydania systemu Honeycomb dla najmniejszego tabletu Samsunga.

źródło: liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula