PlayStation 5 szybkość działania

PlayStation 5 rozwiąże problemy małej ilości miejsca na gry

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kasety pamięci masowej PlayStation 5 umożliwiające jej rozbudowę stały się bardziej prawdopodobne. Sony Interactive Entertainment Japan zarejestrowało więcej patentów pasujących do kaset dla konsoli do gier. Dokładnie tydzień temu pisałem o kasecie pamięci masowej PlayStation 5 SSD. To umożliwiłoby bardzo proste dodawanie dodatkowych dysków SSD do urządzenia oraz ich bezproblemową wymianę.

Kasety SSD dla PlayStation 5

Kasety SSD dla PlayStation 5

Sony musi jeszcze potwierdzić, czy PlayStation 5 rzeczywiście będzie wykorzystywać kasety SSD. Jednak nowo odkryte japońskie patenty dodają wiarygodności tej plotce. Jak się okazuje, patent na kasety PlayStation Cartridge został pierwotnie zgłoszony w Japonii przez Sony Interactive Entertainment Japan. W rzeczywistości dwa patenty zostały zarejestrowane 28 grudnia ubiegłego roku. Następnie zostały zatwierdzone przez Japoński Urząd Patentowy (JPO) 5 sierpnia tego roku. Patent ten w Instituto Nacional da Propriedade Industrial został zarejestrowany 26 czerwca tego roku. Drugi patent zarejestrowany przez Sony koncentruje się na wnętrzu wkładu. SIE Japan dodała obraz przedstawiający chip z 8 złączami na wewnętrznej stronie spekulacyjnej kasety SSD.

Zobacz też: Władze USA chcą zakazać swoim firmom przechowywania danych w Chinach

Ciekawostką może być japoński opis, który towarzyszy patentowi:

Jest to nośnik nagrywający, który może nagrywać różne dane, takie jak postać, obraz, animacja, dźwięk i program. Poprzez załadowanie otworu dostarczonego przez konsolę do gier z końcówką, za pomocą której dostarczono wiele pinów tej kasety, można odczytać różne dane zapisane na tej kasecie.

Opis, mimo że niezwykle chaotyczny wyraźnie odnosi się do nośnika pamięci dla konsoli do gier, który może odczytywać i zapisywać dane. Nie wiadomo, czy ta pamięć masowa jest przeznaczona dla konsoli PlayStation 5, jednak wszystko na to wskazuje.

Źródło: wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy