Huawei zaprezentował we wrześniu flagowe smartfony Mate 30 i Mate 30 Pro. Seria ta nie trafiła jednak na rynki poza granicami Chin, ponieważ nie posiadają Google Mobile Services. Wszystko z powodu amerykańskiego zakazu handlu nałożonego na producenta. Jednakże według nieoficjalnych informacji Huawei obiecuje, że modele z serii P40 będą miały premierę na całym świecie.

Huawei P40 doczeka się światowej premiery

Huawei P40 światowa premiera

W Chinach smartfony z systemem Android nie są wyposażone w aplikacje Google. Jednak poza granicami Państwa Środka sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tu niemal wszystkie urządzenia z systemem Android są wyposażone w Google Mobile Services. Amerykański zakaz handlu został przedłużony o 90 dni. Takie rozwiązanie umożliwia Huawei współpracę z firmami w USA z pewnymi ograniczeniami. Dotyczą one także usług Google dla nowych urządzeń firmy. Mimo to Huawei ma jeszcze szanse na otrzymanie pozwolenia na korzystanie z usług właściciela Androida w swoich smartfonach.

Zobacz też: AI w autonomicznych samochodach uczy się obchodzić z ludzkimi kierowcami

Jeśli firma pracuje nad globalnym wydaniem Huawei P40 i P40 Pro, może się okazać, że zakaz zostanie zniesiony do czasu, gdy seria P40 pojawi się na rynkach światowych. Jeśli tak się stanie, Google może wydać certyfikaty CMS dla przyszłych urządzeń Huawei. Kolejną rzeczą, którą Huawei może zrobić, jest wprowadzenie P40 i P40 Pro na rynki światowe z własnymi usługami mobilnymi. To jednak nie daje dostępu do Gmail, Zdjęć Google, czy YouTube. Huawei może rozwijać własne aplikacje lub współpracować z firmami zewnętrznymi w celu tworzenia aplikacji, które mogą działać podobnie jak te od Google. Najmniej ambitnym rozwiązaniem byłoby sprzedawanie już dostępnych smartfonów na rynku pod nową nazwą. Nie sądzę jednak, żeby Huawei zdecydował się tutaj na recykling.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.