Huawei P40 światowa premiera

Huawei obiecuje, że seria P40 trafi na rynek międzynarodowy

Newsy

Huawei zaprezentował we wrześniu flagowe smartfony Mate 30 i Mate 30 Pro. Seria ta nie trafiła jednak na rynki poza granicami Chin, ponieważ nie posiadają Google Mobile Services. Wszystko z powodu amerykańskiego zakazu handlu nałożonego na producenta. Jednakże według nieoficjalnych informacji Huawei obiecuje, że modele z serii P40 będą miały premierę na całym świecie.

Huawei P40 doczeka się światowej premiery

Huawei P40 światowa premiera

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

W Chinach smartfony z systemem Android nie są wyposażone w aplikacje Google. Jednak poza granicami Państwa Środka sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tu niemal wszystkie urządzenia z systemem Android są wyposażone w Google Mobile Services. Amerykański zakaz handlu został przedłużony o 90 dni. Takie rozwiązanie umożliwia Huawei współpracę z firmami w USA z pewnymi ograniczeniami. Dotyczą one także usług Google dla nowych urządzeń firmy. Mimo to Huawei ma jeszcze szanse na otrzymanie pozwolenia na korzystanie z usług właściciela Androida w swoich smartfonach.

Zobacz też: AI w autonomicznych samochodach uczy się obchodzić z ludzkimi kierowcami

Jeśli firma pracuje nad globalnym wydaniem Huawei P40 i P40 Pro, może się okazać, że zakaz zostanie zniesiony do czasu, gdy seria P40 pojawi się na rynkach światowych. Jeśli tak się stanie, Google może wydać certyfikaty CMS dla przyszłych urządzeń Huawei. Kolejną rzeczą, którą Huawei może zrobić, jest wprowadzenie P40 i P40 Pro na rynki światowe z własnymi usługami mobilnymi. To jednak nie daje dostępu do Gmail, Zdjęć Google, czy YouTube. Huawei może rozwijać własne aplikacje lub współpracować z firmami zewnętrznymi w celu tworzenia aplikacji, które mogą działać podobnie jak te od Google. Najmniej ambitnym rozwiązaniem byłoby sprzedawanie już dostępnych smartfonów na rynku pod nową nazwą. Nie sądzę jednak, żeby Huawei zdecydował się tutaj na recykling.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x