Sonos rabat

Spotify Free nareszcie współpracuje z głośnikami Sonos

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Newsy

Bezpłatna wersja usługi streamingowej, nazywana Spotify Free do tej pory nie współpracowała z głośnikami Sonos. Sprzęt tej marki działa inaczej niż głośniki bezprzewodowe wykorzystujące technologię bluetooth. Co się zmieniło i czy teraz odtworzymy muzykę bez problemu?

Sonos miał focha na Spotify Free

Spotify Free Sonos

Głośniki marki Sonos nie są głośnikami bluetooth. Wyjątkiem jest nowy produkt o nazwie Sono Move. Pozostałe modele to stacjonarne głośniki, które do swojego działania wymagają połączenia z siecią domową przy pomocy kabla ethernet lub WiFi. Muzykę odtwarzamy na nich przy pomocy aplikacji na smartfonie bądź komputerze. Musi być ona połączona z usługami, z których korzystamy. Jest ich całkiem sporo, ale skupmy się na Spotify. Posiadając wersję Premium, bez problemu mogliśmy włączyć muzykę. Jednak w przypadku usługi Free opcja pozwalająca na odtworzenie muzyki na głośniku Sonos była niedostępna.

Sonos robi bardzo dobre głośniki

Spotify Free Sonos

Sonos jest czasem porównywany do Apple. Ich głośniki mimo świetnych recenzji, nadal określane są jako przesadnie drogie. Posiadam jeden i po prawie roku mogę przyznać, że nie żałuję wydanych pieniędzy. Jakość dźwięku jest zaskakująco dobra jak na tak mały sprzęt. Konfiguracja nie sprawiła problemów. Aplikacja na smartfona oraz Windows jest wygodna i niezawodna. Tylko te problemy ze Spotify Free …

Kiedy Spotify Free zacznie działać na głośnikach Sonos?

Spotify Free Sonos

Po ostatniej aktualizacji (która jest już dostępna dla wszystkich), Spotify Free już w pełni współpracuje z produktami marki Sonos. Możemy bez problemu odtworzyć swoje ulubione utwory, całe playlisty oraz podcasty. Jeżeli więc posiadacie głośnik marki Sonos, to sprawdźcie koniecznie, czy posiadacie aktualną wersję aplikacji na smartfonie. Jeżeli tak to w jej ustawieniach zerknijcie, czy nie widnieje informacja o konieczności aktualizacji samego głośnika. Po jej przeprowadzeniu możecie się już cieszyć pełną współpracą Sonosa ze Spotify Free.

Zobacz także: Tanie głośniki Bluetooth to zło. Powinni ich zabronić

Źródło: Sonos, The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy