Xiaomi wystąpi na MWC

Google Play Protect blokuje aktualizacje aplikacji Xiaomi

Newsy

Znaczna część przychodów Xiaomi stanowią reklamy. Te wyświetlają się w smartfonach firmy. To pozwala utrzymać firmie niskie ceny telefonów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości swoich produktów. MIUI przynosi również kilka preinstalowanych aplikacji, które są zazwyczaj głównym punktem wyświetlania treści reklamowych. Jedną z takich aplikacji jest Quick Apps. I to właśnie ona oberwała od narzędzia nastawionego na ochronę użytkowników.

Problemy z Xiaomi QuickApps

Problemy z Xiaomi QuickApps

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Wielu użytkowników telefonów Xiaomi, którzy posiadają zainstalowane na swoich modelach aplikacje Quick Apps, twierdzi, że aplikacja jest teraz oznaczona przez Google Play Protect nawet na Poco F1. Program ten dostał nową aktualizację. Jednak Google blokuje ją, wyświetlając przy tym komunikat o zagrożeniu. Podczas gdy bezpieczeństwo danych użytkowników Xiaomi nie budzi wątpliwości, dane te zostaną prawdopodobnie wykorzystane do dostarczenia ukierunkowanych lub istotnych reklam dla użytkowników. Te są zaś jednym z głównych źródeł przychodów Xiaomi.

Zobacz też: Google Stadia zapowiada się na niezłą klapę. Nie ma czego żałować

Co ciekawe aplikacja ta, podobnie jak większość preinstalowanych programów na telefonach Mi, nie może być odinstalowana. Xiaomi wydało oświadczenie, które pokazuje, że firma jest świadoma problemu z Quick Apps. Firma zasygnalizowała również, że jest w kontakcie z Google w tej sprawie. Cała sytuacja prawdopodobnie ma miejsce z powodu zmiany algorytmu Google Play Protect. Xiaomi zapewniło użytkowników, że aplikacja systemowa jest całkowicie bezpieczna.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x