W połowie sierpnia światło dzienne ujrzały Realme 5 i Realme 5 Pro. Smartfony nie były wówczas dostępne w Europie, jednak w przypadku tego pierwszego już wkrótce się to zmieni, bo firma ogłosiła, że Realme 5 będzie można kupić na Starym Kontynencie. I to już za kilka dni!

Realme 5 zmierza do Europy – premiera już na dniach

Realme 5s dołączy do serii

Realme 5 to smartfon ze średniej półki wydajnościowej. Jego sercem jest Snadpragon 665 wraz z towarzystwem od 3 do 4 GB RAM i 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie posiada ponadto poczwórny aparat główny w konfiguracji 12 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix i dużą baterię o pojemności 5000 mAh. Sprzęt nie był dotychczas dostępny w Europie, jednak zmieni się to już 21 listopada, za dwa dni. Firma chce zdążyć z premierą przed Czarnym Piątkiem, który zbliża się wielkimi krokami. Nie jest bowiem tajemnicą, że tego dnia chętnie wydajemy pieniądze.

Zobacz także: Wyciek danych studentów oraz kandydatów do SGGW. Czym to grozi oraz jak się zabezpieczyć?

Tego samego dnia producent zdradzi ceny oraz dostępne konfiguracje. Można śmiało powiedzieć, że niemal na pewno będzie drożej niż np. w Chinach – m.in. z uwagi na różnorakie podatki. Sprzętu najprawdopodobniej nie kupimy bezpośrednio w Polsce, jednak zapewne będzie można go zamówić ze strony producenta tak jak w przypadku Realme X2 Pro. Realme 5 będzie dostępny w dwóch kolorach: Crystal Blue (niebieskim) i Crystal Purple (fioletowym). Czekacie na premierę? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.