XiaoAI 3.0

Rozmowa z asystentem Xiaomi będzie jeszcze bardziej naturalna

Newsy

Google ogłosił niedawno nową funkcję dla swojego asystenta, która umożliwia mu prowadzenie ciągłej rozmowy. Teraz podobna funkcja jest wprowadzana przez chińską firmę Xiaomi dla jej inteligentnego asystenta XiaoAI w wersji 3.0. Nowość ta została ogłoszona podczas konferencji Xiaomi Developers Conference. Firma stwierdziła, że jest to pierwszy inteligentny asystent głosowy, który jest w stanie wspierać naturalną, ciągłą rozmowę w pełnym dupleksie na smartfonach.

XiaoAI 3.0 z nowymi funkcjami

XiaoAI 3.0

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Na uwagę zasługuje jednak fakt, że obecnie funkcja ta jest obsługiwana tylko przez dwa urządzenia: Xiaomi Mi 9 Pro i Mi 9. Jednak już wkrótce nowa aktualizacja będzie wprowadzana dla użytkowników pozostałych smartfonów Xiaomi i Redmi. Dodano również opcję, która sprawia, że ciągły dialog można osiągnąć za pomocą pojedynczego polecenia. Natomiast inne instrukcje można przerwać w dowolnym momencie. Korzystając z tej opcji, asystent pozostaje aktywny i słucha. Dzięki temu można nadal zadawać kolejne pytania bez konieczności powtarzania polecenia za każdym razem.

Zobacz też: HP nie chce zostać wykupione – Xerox odesłane z kwitkiem

Funkcja ta pozwala również użytkownikom zamieniać treść rozmowy na tekst. Transkrypcja taka jest niezwykle użyteczną opcją dla osób słabosłyszących lub niemogących odebrać ważnego połączenia. Sztuczna inteligencja może również przekazywać automatyczną odpowiedź rozmówcy. Niestety, nie wiadomo kiedy asystent XiaoAI 3.0 trafi poza rynek chiński. Warto jednak podkreślić, że Google wydało podobną funkcję ciągłej rozmowy latem ubiegłego roku. Była ona jednak dostępna tylko dla głośników Google Home. Niedawno jednak trafiła ona także do smartfonów z serii Piksel.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x