Diablo 2 bez remastera

Szanse na odnowione Diablo 2 coraz mniejsze. Kod gry jest uszkodzony

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Pojawienie się odnowionego Diablo II wydaje się coraz mniej prawdopodobne. Okazuje się bowiem, że wszystko musiałoby zostać opracowane od zera. Przemawiając na ExileCon 2019 w ostatni weekend twórcy serii Diablo, Max Schaefer, Erich Schaefer i David Brevik, mówili o rozwoju drugiej części serii. Ujawnili przy tym, że kod i pozostałe emenenty do gry zostały fatalnie uszkodzone, gdy była dość daleko w rozwoju.

Blizzard powoli wycofuje się z Diablo 2 Remastered

Diablo 2 bez remastera

Wszystko zostało następnie przebudowane przy użyciu wersji gry, którą programiści zabrali do domu podczas procesu produkcji.

Miałem tego duży kawałek. Poszedłem do domu, wyciągnąłem dysk twardy. Spędziłem kilka dni, rekonstruując go. Wszystko skończyło dobrze, poza tym, że straciliśmy całą historię. Straciliśmy także wiele pracy artystycznej. Bardzo utrudniłoby to Blizzardowi zrobienie Remastera Diablo 2, ponieważ wszystkie elementy, których użyliśmy, są już praktycznie nieaktualne. Musieliby je zrobić od zera.

— powiedział jeden z pracowników.

Czyli w skrócie: podczas prac doszło do uszkodzenia kodu źródłowego gry oraz innych jej elementów. Pracownik firmy nie sprecyzował dokładnie w jaki sposób się to stało, że uszkodzeniu uległ cały dorobek. Na szczęście jej wcześniejsza wersja została zabrana do domu przez jednego z członków zespołu i na jej podstawie dokończono projekt.

Zobacz też: Wojsko motorem napędowym technologii. Dokładne mapy 3D w kilka minut

Z tego powodu remaster Diablo II jest bardzo mało prawdopodobny. Wszystko musiałoby być stworzone od zera. Choć szkoda, że druga część serii jednak nie wróci, to fani klasycznego Diablo dostaną część czwartą. Wiele osób oczekuje nowej części. Wydaje się ona bliższa klasycznym odsłonom niż Diablo III.  Zwłaszcza pod względem oprawy i estetyki.

Gracze odnajdą życiową przygodę. Będą oni zagłębiać się w losowe lochy pełne nieprzewidywalnych przeciwników i niewyobrażalnych skarbów. W dalszym ciągu w pełni wspierając grę pojedynczą i grupową. Diablo IV zapewni również grupom graczy możliwość spotkania się w tym samym wspólnym świecie: czy to w celu stawienia czoła większym wyzwaniom… czy nawet wymordowania się nawzajem w walce.

Diablo IV jest obecnie w fazie rozwoju dla komputerów PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy