W sieci pojawił się nowy patent związany z systemem PlayStation 5, prezentujący nowy kontroler Dual Shock 5. Został on zgłoszony w Japonii przez Sony Interactive Entertainment, Daje nam on pierwsze spojrzenie na nowy kontroler. Wygląda on bardzo podobnie do Dual Shock 4, ale z pewnymi kluczowymi różnicami, takimi jak większe spusty, inne analogi i usunięcie listwy świetlnej.

Dual Shock 5

 

Największe zmiany obejmują jednak touchpad, który najwyraźniej będzie miał szczelinę w górnej części. Do urządzenia zostanie także dodany mikrofon, który zostanie umieszczony tuż pod przyciskiem PlayStation. Jedną z największych nowych funkcji kontrolera Dual Shock 5 będą adaptacyjne spusty, które zapewnią wyrafinowane dotykowe sprzężenie zwrotne. Pozwoli ono graczom odczuć dotykowe różnice pomiędzy różnymi powierzchniami. Głośnik kontrolera zostanie również ulepszony względem Dual Shock 4.

Zobacz też: Iran zamknął obywatelom dostęp do internetu

Obecnie niewiele więcej wiadomo kontrolerze Dual Shock 5. Warto jeszcze przytoczyć słowa architekta systemu, Marka Cerny’ego na temat samej konsoli. Ta będzie wyposażona w ulepszony interfejs użytkownika i szybsze ładowanie.

Nawet jeśli uruchomienie gry będzie dość szybkie, nie chcemy, aby gracz musiał uruchamiać grę i sprawdzać co się dzieje. Serwery gier dla wielu graczy zapewnią konsolom zestaw czynności, które można łączyć w czasie rzeczywistym. Gry dla jednego gracza dostarczą informacji o tym, jakie misje można wykonać i jakie nagrody można otrzymać za ich wykonanie. Wszystkie te wybory będą widoczne w interfejsie użytkownika. 

Konsola PlayStation 5 zostanie zaprezentowana w przyszłym roku. Wtedy też trafi do sprzedaży na całym świecie.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.