Świadczenie usług dla sektora korporacyjnego jest dla Google jedną z najistotniejszych gałęzi rozwoju. Działają one w ramach programu GSuite, który skupia wszystkie istotne aplikacje działające w chmurze. Gigant ma na tym polu olbrzymią konkurencję. Dlatego też niedawne przejęcie swojego dotychczasowego partnera biznesowego, czyli CloudSimple jest tak istotne dla firmy.

Google przejmuje CloudSimple

Google przejmuje CloudSimple

Zaledwie kilka miesięcy temu Google ogłosił partnerstwo z firmą CloudSimple. Współpraca miała na celu zachęcenie większej ilości przedsiębiorstw do przeniesienia się do chmury. Teraz gigant przejmuje swojego partnera. Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, czym tak dokładnie zajmuje się świeżo wchłonięte przedsiębiorstwo. Usługi przez nią świadczone pozwalają firmom uruchamiać obciążenia VMware vSphere w chmurze. Tym samym umożliwia podłączanie im do Google Cloud lokalnych narzędzi i baz danych.

Zobacz też: Redmi K30 dopiero w przyszłym roku – i bardzo dobrze!

Jak napisał Frederic Lardinois, gdy ogłoszono wstępne partnerstwo:

Google z pewnością chciałby, aby wszystkie przedsiębiorstwa przenosiły się do kontenerów i korzystały z hybrydowej usługi w chmurze Anthos. Jednak większość dużych firm korzysta obecnie z VMware. Mogą chcieć przenieść te obciążenia pracą do publicznej chmury, ale nie są gotowi zrezygnować z narzędzia, które od dawna dla nich pracowało.

Przejęcie to jest więc niezwykle istotne. Pozwoli ono na zaspokojenie potrzeb firm, które nie mogą lub nie chcą zrezygnować ze stosowanych obecnie rozwiązań na rzecz tych w pakiecie GSuite. Oprócz Google Cloud CloudSimple oferował również wsparcie dla platformy Azure firmy Microsoft. Nie jest jasne, czy wsparcie to będzie kontynuowane po przejęciu. Google odmawia udzielenia jakichkolwiek informacji na ten temat.

Źródło: TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.