ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Honeycomb 3.2 także dla innych tabletów

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

honeycomb
Pierwszym tabletem z systemem Honeycomb była Motorola Xoom. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku aktualizacji – kolejni użytkownicy Xooma informują, że już otrzymali dostęp do Honeycomb 3.2. Wydanie tej wersji systemu jest ważne również z punktu widzenia innych producentów tabletów.

Obok Motoroli Xoom na pewno aktualizację otrzyma również Asus Eee Pad Transformer – na razie nie wiadomo, co z tabletami takimi jak: Acer Iconia Tab A500 czy LG Swift Tab. Z racji tego, że są to dość nowe urządzenia, użytkownicy mają nadzieję, że nie zostaną pozbawieni dostępu do najnowszej aktualizacji.

Koncern z Mountain View w trakcie intensywnych prac nad najnowszą wersją swojego systemu dla tabletów skupił się m.in. nad kompatybilnością aplikacji, lepszym wykorzystaniu możliwości sprzętowych i optymalizacją pracy procesorów Snapdragon firmy Qualcomm.

Honeycomb 3.2, poza wspomnianymi usprawnieniami, wnosi jedną bardzo poważną zmianę – system w tej wersji jest w pełni kompatybilny również z 7-calowymi urządzeniami. Oznacza to, że w ciągu najbliższych miesięcy pojawi się wiele długo oczekiwanych tabletów. Klienci z kolei nie będą musieli ograniczać się wyłącznie do tabletów z ekranami w rozmiarach 8.9 i 10.1 cala.

Najnowszą wersję systemu Android dedykowanego dla tabletów na pewno trafi do Acera Iconii Tab A100 i MediaPada firmy Huawei. Nie od dzisiaj wiadomo, że to właśnie oczekiwanie na tę wersję Honeycomb wymusiło na producentach konieczność przełożenia daty debiutu rynkowego.

Pewne źródła donoszą, że użytkownicy, którzy nabyli HTC Flyera – wydając przy okazji niemało – prawdopodobnie także otrzymają aktualizację do Honeycomb. Aktualnie tablet tajwańskiego producenta działa w oparciu o Androida 2.3 Gingerbread.

źródło: DigiTimes

Sprawdź najnowsze wpisy