Motorola razr to dość nietypowy składany smartfon, którego premiera odbyła się kilka dni temu. Urządzenie zostało na ogół przyjęte bardzo ciepło, a takie smaczki jak tryb retro tylko ocieplają jego wizerunek. Od dawna wiedzieliśmy, że razr trafi także do Europy, jednak dotychczas nie było jasne, w jakiej cenie będzie dostępna. Dziś uległo to zmianie, bo poznaliśmy europejską cenę Motorli razr. Było do przewidzenia, że będzie o wiele drożej niż w Stanach Zjednoczonych.

Europejska cena Motoroli razr

Motorola razr

Motorola razr w Stanach Zjednoczonych została wyceniona na 1500 dolarów, co przekłada się na około 5815 zł. Wiadomo było, że w Europie będzie drożej m.in. z uwagi na różnego rodzaju podatki, jednak według najnowszych doniesień cena będzie wyższa, niż wielu się spodziewało. Motorola razr w wersji bez simlocka ma bowiem kosztować w Europie aż 1680 euro, czyli około 7205 zł. Szybka matematyka wskazuje, że to o niemal 1400 zł drożej niż w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Xiaomi zyskuje, a większość traci. Sprzedaż smartfonów w Polsce w III kwartale 2019 pokazuje potęgę chińskich producentów

Przeciek wskazuje także, że opisywany smartfon będzie dostępny w Szwecji od 24 stycznia. Możemy więc założyć, że Motorola razr pojawi się w Polsce również w okolicach tej daty. Rzecz jasna żadna z wymienionych tu informacji nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Motorolę, więc radzę czytać ten tekst z lekkim przymrużeniem oka. Niemniej jednak nic nie wskazuje na to, by cena czy data premiery okazały się nieprawdziwe.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.