Mapy Google

Mapy Google będą pokazywać rekomendacje Lokalnych przewodników

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Mapy Google to aktualnie najpopularniejsza nawigacja mobilna. Korzystają z niej codziennie miliony osób, przez co Google ma doskonałą motywację do jej ciągłego ulepszania. Niedawno pisałem, że aplikacja zyska świetną funkcję dla osób, które często podróżują za granicę, a dziś dowiedzieliśmy się, że wkrótce trafi do niej kolejna, równie przydatna.

Mapy Google z rekomendacjami Lokalnych przewodników

Mapy Google lokalni przewodnicy

Mapy Google są tak dobre w dużej mierze dzięki użytkownikom, tak zwanym Lokalnym przewodnikom. Każdy z nas może nim zostać – wystarczy tylko oceniać odwiedzane przez siebie lokale, o co zresztą Mapy Google często proszą. Gigant z Mountain View zapowiedział właśnie funkcję, której testy są aktualnie przeprowadzane dziewięciu miastach świata. Dzięki niej zwykli użytkownicy będą otrzymywać rekomendacje miejsc, które warto odwiedzić w mieście, w którym się aktualnie znajdują – na podstawie opinii Lokalnych przewodników.

Zobacz także: Wiemy, kiedy rozpoczną się beta testy Androida 10 na zeszłoroczne flagowce Samsunga – serię Galaxy S9 i Galaxy Note10

Na chwilę obecną rozwiązanie nie funkcjonuje w Polsce, jednak gdy zakończą się testy w wybranych miastach, trafi ono do większej ilości lokalizacji, w tym najprawdopodobniej do Polski. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Pozostaje nam trzymać kciuki, by szybko, bo opisywana funkcja jest naprawdę ciekawa. Z pewnością przyda się osobom, które podróżują do nieznanych miejsc i chciałby np. zjeść obiad w dobrej restauracji, ale nie mają pojęcia, do której się udać.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy