Xerox wrogie przejęcie HP

HP nie chce zostać wykupione – Xerox odesłane z kwitkiem

Newsy

Prawie dwa tygodnie temu pisałem, że HP i Xerox mają połączyć siły na skutek przejęcia dokonanego przez tego drugiego. Okazuje się, że HP nie jest gotowe na utratę niezależności. Pionier technologii druku odrzucił propozycję Xerox. Ten chciał wykupić firmę, płacąc za 22 USD za akcję. HP podparło swoją decyzję tym, że kwota ta jest zbyt niska, a sama sprzedaż nie leży w najlepszym interesie akcjonariuszy.

HP nie chce łączyć się z Xerox

HP nie chce łączyć się z Xerox

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Wątpliwości budzą także zdolności Xerox do przeprowadzenia transakcji, zwracając uwagę na malejące przychody firmy i perspektywę ogromnego zadłużenia połączonej spółki. HP jednak nie odrzuciło propozycji w sposób ostateczny. Zarząd HP subtelnie zasugerował chęć dalszych rozmów, jednak na innych warunkach. Firma nie jest przeciwna fuzji. Jednak chce wiedzieć, że ten wykup będzie miał sens. Oferta wydaje się podyktowana przez aktywistycznego inwestora Carla Icahna, który jest dobrze znany z tego, że chce zagarnąć jak największą władzę. Niedawno kupił udziały w HP za 1,2 mld dolarów. Dodatkowo ma 10,6 procent akcji Xerox. To właśnie on najmocniej obstawia za fuzją. Argumentuje to tym, że połączone HP-Xerox zarówno zaoszczędzą pieniądze, jak i przyśpieszą rozwój drukarek.

Zobacz też: Huawei tworzy własnego klona Motoroli Razr

HP ma powody, aby nie podejmować ryzykownych decyzji. W październiku firma ogłosiła plany zmniejszenia zatrudnienia do 9 tysięcy miejsc pracy do końca roku podatkowego 2022. Jest to redukcja zatrudnienia do 16% stanu obecnego. Firma nie znajduje się jeszcze w bardzo złej sytuacji. Jej zyski wręcz wzrosły w ostatnim okresie. Jednak jak dobrze widać przygotowuje się na znacznie gorsze czasy. Połączenie z Xerox ze względu na ryzyko budzi więc spore obawy.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x