Intel procesory Inspur

Intel wycofuje jeden z flagowych procesorów ze sprzedaży

Newsy

Pomyłki zdarzają się nawet największym firmom technologicznym. Często problem wynika ze złożoności konstrukcji danego urządzenia. Im coś jest bardziej skomplikowane, tym łatwiej jest popełnić błąd lub przeoczyć jakieś niedociągnięcie. Nie ma w tym niczego dziwnego. Dobrym przykładem są tutaj Samsung Galaxy Fold i Huawei Mate X. Ich premiery były ciągle przesuwane właśnie z powodu ciągłych wad konstrukcyjnych związanych ze skomplikowanym mechanizmem składanego wyświetlacza.

Intel wycofuje procesor z rynku w miesiąc po premierze

Intel wycofuje procesor

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Czasami jednak błędy są dość absurdalne. Skomplikowana konstrukcja działa bez najmniejszych zastrzeżeń, natomiast producent myli się w kwestii niemalże podstawowej. Tak właśnie wygląda sprawa w tej sytuacji. Intel ogłosił koniec sprzedaży zestawu Xeon E-2274G server-grade CPU. Procesor ten trafił do sprzedaży na początku tego miesiąca. Problem nie dotyczy jednak samego procesora. Ten został stworzony z najwyższą jakością i dbałością o szczegóły. Tym, co nie zagrało w tym zestawie, okazało się… dołączone do niego chłodzenie. Samo w sobie rzecz jasna także działa bez najmniejszych problemów. Nie jest jednak w stanie schłodzić tak potężnej jednostki jak ten Xeon.

Zobacz też: Intel i AMD zyskały nowego rywala, który dotychczas tworzył procesory Apple

Niedostosowanie chłodzenia do zestawu komputerowego to częsty błąd laików. Jednak producent układu powinien być świadomy jego TDP, czyli generowanego przez procesor ciepła. Wpadka ta nie tylko naraziła Intela na straty, ale także ośmieszyła firmę. Oczywiście sam układ Xeon E3374G nie został wycofany z rynku. Producent kontynuuje ich sprzedaż, jednak już bez dodawania chłodzenia. Na szczęście sam problem jest tutaj niegroźny a jedynie irytujący.

Źródło: Tomshardware


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x