Pomyłki zdarzają się nawet największym firmom technologicznym. Często problem wynika ze złożoności konstrukcji danego urządzenia. Im coś jest bardziej skomplikowane, tym łatwiej jest popełnić błąd lub przeoczyć jakieś niedociągnięcie. Nie ma w tym niczego dziwnego. Dobrym przykładem są tutaj Samsung Galaxy Fold i Huawei Mate X. Ich premiery były ciągle przesuwane właśnie z powodu ciągłych wad konstrukcyjnych związanych ze skomplikowanym mechanizmem składanego wyświetlacza.

Intel wycofuje procesor z rynku w miesiąc po premierze

Intel wycofuje procesor

Czasami jednak błędy są dość absurdalne. Skomplikowana konstrukcja działa bez najmniejszych zastrzeżeń, natomiast producent myli się w kwestii niemalże podstawowej. Tak właśnie wygląda sprawa w tej sytuacji. Intel ogłosił koniec sprzedaży zestawu Xeon E-2274G server-grade CPU. Procesor ten trafił do sprzedaży na początku tego miesiąca. Problem nie dotyczy jednak samego procesora. Ten został stworzony z najwyższą jakością i dbałością o szczegóły. Tym, co nie zagrało w tym zestawie, okazało się… dołączone do niego chłodzenie. Samo w sobie rzecz jasna także działa bez najmniejszych problemów. Nie jest jednak w stanie schłodzić tak potężnej jednostki jak ten Xeon.

Zobacz też: Intel i AMD zyskały nowego rywala, który dotychczas tworzył procesory Apple

Niedostosowanie chłodzenia do zestawu komputerowego to częsty błąd laików. Jednak producent układu powinien być świadomy jego TDP, czyli generowanego przez procesor ciepła. Wpadka ta nie tylko naraziła Intela na straty, ale także ośmieszyła firmę. Oczywiście sam układ Xeon E3374G nie został wycofany z rynku. Producent kontynuuje ich sprzedaż, jednak już bez dodawania chłodzenia. Na szczęście sam problem jest tutaj niegroźny a jedynie irytujący.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.