mapy 3D w kilka minut

Wojsko motorem napędowym technologii. Dokładne mapy 3D w kilka minut

Newsy

Obrazowanie lotnicze jest powszechnym atutem w sprawach wojskowych, jednak mapy 3D mogą być trudne do zebrania w krótkim czasie bez specjalistycznego sprzętu. Tutaj pojawia się nowa technika fotogrametryczna Korpusu Inżynierów Armii USA. Za jej pomocą można w ciągu zaledwie kilku minut wykonać dokładne mapy 3D, wykorzystując do tego celu zwykłe zdjęcia lotnicze.

Dokładne mapy 3D w kilka minut

mapy 3D w kilka minut

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Fotogrametria to proces porównywania wielu zdjęć z tego samego miejsca w celu uzyskania trójwymiarowej mapy tego obszaru. Jest to znana metoda, chociaż nie pozbawiona wad. Jednak w niektórych przypadkach nadal jest wiarygodna z punktu widzenia ludzkiej inteligencji. Ricky Massaro z Wojskowego Laboratorium Badań Geoprzestrzennych w Wirginii złagodził ten problem i stworzył wysoce wydajną metodę fotogrametryczną, Może ona przekształcić obrazy lotnicze w dokładne trójwymiarowe mapy powierzchniowe w czasie niemal rzeczywistym. I to bez żadnego nadzoru ze strony człowieka.

Zobacz też: Apple wydaje aplikację badawczą skupioną na zdrowiu społeczeństwa

System został przetestowany przez drona, który przeleciał nad Fort Campbell w Kentucky i odwzorował miasto wykorzystywane do ćwiczeń treningowych. Został on również wdrożony w Iraku do celów niezwiązanych z walką.

Czy to dla żołnierzy, czy rolników, ta technologia szybko dostarcza użyteczne mapy terenowe i wywiadowcze. Cieszę się, że mogę pomóc firmom dowiedzieć się, w jaki sposób mogą wykorzystać pracę dr Massaro w swoich własnych produktach lub zastosowaniach.

— powiedział Quinton King, menedżer w TechLink, organizacji zajmującej się transferem technologii w Departamencie Obrony

Fotogrametria w czasie rzeczywistym nie zastąpi systemów mapowania lidarowego lub naziemnego, ale będzie z nimi współpracować. Daje to możliwość tworzenia dokładnej głębi na podstawie zwykłych obrazów lotniczych. I to bez konieczności wysyłania ton danych do centralnej lokalizacji lub angażowania ekspertów. Dzięki temu można ją dostosować do różnych sytuacji, nie tylko militarnych.

Źródło: TechCrunch


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x