ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook sprzedał Diem

Facebook się nie poddaje. Testy Libry ruszyły pełną parą

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Czterdzieści portfeli, narzędzi i bloków — w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zbudowano sieć testową Libry. W jej w ramach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeprowadzono 51 tysięcy pozorowanych transakcji. Węzły Libra, które przetwarzają transakcje, są obecnie zarządzane przez Coinbase, Ubera, BisonTrails, Iliad, Xapo, Anchorage i Facebook Calibra. Tworzy się kolejnych sześć węzłów, a także 8 kolejnych od członków, którym brakuje zespołów technicznych.

Testy Libra

Testy Libra

Aktualizacja na backendzie Libry nie wyjaśnia, w jaki sposób stowarzyszenie planuje osiągnąć cel 100 członków i węzłów do przyszłego roku. To było głównym założeniem przed startem nowej waluty. Pamiętajmy także, że nawet jeśli Libra jest technicznie gotowa, to rządowe organy regulacyjne na całym świecie niekoniecznie pozwolą jej na start usługi. Sam Facebook wydaje się przygotowywać plan awaryjny na taką ewentualność. W zeszłym tygodniu miała miejsce premiera Facebook Pay. Pozwoli on użytkownikom płacić przyjaciołom, handlowcom i organizacjom charytatywnym za pomocą jednej metody płatności na Facebooku, Messengerze, WhatsAppie i Instagramie.

Zobacz też: [Porównanie] Wymiana Redmi Note 7 na Redmi Note 8T – kiedy faktycznie warto?

Prawodawcy obawiają się, że Libra może ułatwić pranie brudnych pieniędzy. A także zagrozić aktywom użytkowników i dać Facebookowi jeszcze większą władzę na rynku. Dlatego też podczas szczytu członków technicznych Libra Core zaprezentowano, w jaki sposób projekt koncentruje się na zwalczaniu oszustw, bezpieczeństwie i decentralizacji władzy. Prezes Libra złożył następujące oświadczenie:

Szczyt Libra był pierwszym krokiem w kierunku wspólnego planu rozwoju dla Libra Core and Move. Szczyt został zaprojektowany tak, aby edukować i wspierać członków w takich obszarach jak prowadzenie węzła Libra, budowanie portfela Libra, skalowanie sieci Libra i interoperacyjność pomiędzy portfelem Libra. Istnieje wiele aspektów projektu Libra, które działają w parze. Zespół wykonawczy Stowarzyszenia Libra kontynuuje krytyczną pracę, aby słuchać, angażować i współpracować z organami regulacyjnymi na całym świecie.

To jednak wciąż nie oznacza, że fundacja przekona do siebie prawodawców.

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy