ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi K30 w 2020 roku

Redmi K30 dopiero w przyszłym roku – i bardzo dobrze!

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Po częściowym ujawnieniu specyfikacji Redmi K30 w zeszłym miesiącu pojawiły się spekulacje na temat premiery urządzenia. Według wielu przecieków smartfon ten miał trafić na rynek jeszcze przed końcem roku. To by się jednak kłóciło z innymi informacjami. Redmi K30 ma być linią smartfonów opartych na łączności 5G. Sercem modelu podstawowego natomiast ma zostać średniopółkowy MediaTek ze zintegrowanym modemem 5G. Jego premiera będzie miała miejsce dopiero na początku przyszłego roku.

Redmi K30 w 2020 roku

Redmi K30 w 2020 roku

Lu Weibing rozwiał jednak wszelkie wątpliwości. Potwierdził on za pośrednictwem chińskiej platformy społecznościowej Weibo, że Redmi K30 ujrzy światło dzienne dopiero na początku 2020 roku. Dodał także, że planują nadal stosować się do wysokich standardów w erze 5G i zapewnić najlepszą jakość swoim fanom. Firma Xiaomi zapowiedziała ostatnio, że wszystkie jej smartfony kosztujące powyżej 1000 zł będą wyposażone w 5G. Jednak to właśnie Redmi ma zostać pionierem nowej technologii w nadchodzącym roku. Początkiem tej ekspansji ma być właśnie Redmi K30. Gdyby smartfon ten trafił na rynek w tym roku, nie mógłby dostać układu 5G.

Zobacz też: Aplikacje mobilne Cortana znikną – Microsoft ogłasza ich koniec i dalsze przemiany

Chińskie źródło przecieków na temat firmy, czyli @Digital Chat Station również podzielił się tweetem na swojej osi czasu dotyczącym tego tematu. Dodał w nim, że procesory klasy średniej z obsługą 5G od Qualcomma i MediaTeka, czyli odpowiednio SM7250 i MT6885, trafią do producentów najwcześniej w styczniu 2020 roku. MediaTek zaplanował konferencję poświęconą tym układom na 26 listopada. Podczas niej ogłosi MT6885. Qualcomm zaplanował prezentację swojego średniopółkowego układu 5G na początek grudnia bieżącego roku. Mimo że 5G zadebiutowało w tym roku, to wygląda na to, że to właśnie rok 2020 będzie poświęcony tej technologii.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy