Koronawirus 5G

Testy ZTE nie pozostawiają złudzeń – 5G zostawia LTE daleko w tyle

2 minuty czytania
Komentarze

W przeszłości testy prędkości 5G były przeprowadzane w kontrolowanych środowiskach. Z tego też powodu nie były reprezentatywne dla rzeczywistej wydajności, jakiej doświadczyliby przeciętni użytkownicy. Oczywiście, nie pomaga to również w tym, że sprzęt 5G musi jeszcze zostać wprowadzony na głównych rynkach, aby klienci mogli skorzystać z tego, co nowy standard ma do zaoferowania. Na szczęście, aby udowodnić, jak korzystne powinno być połączenie 5G dla użytkowników w przyszłości, chińska firma technologiczna ZTE zdecydowała się przeprowadzić odpowiedni test prędkości 5G, aby pokazać, jak można skorzystać z nowej ery łączności w dół drogi.

Test prędkości 5G ZTE

Test prędkości 5G ZTE


Test prędkości 5G przeprowadzony przez ZTE był bardziej realistyczny niż pozostałe, które widzieliśmy do tej pory. Na przykład, firma zdecydowała się na 15-minutową próbę w samochodzie, który przejechał trasę 6 km w chińskim mieście Guangzhou. Wyniki testu okazały się dość imponujące. Prędkość pobierania danych osiągnęła wartość 1300 Mbps, przy średniej wartości około 1000 Mbps. Podczas jazdy samochodem, sygnał przełączał się pomiędzy dziewięcioma różnymi stacjami bazowymi, przy czym najniższa wartość zarejestrowana w teście prędkości 5G wynosiła 800 Mbps. To bardzo imponujący wynik.

Zobacz też: Darmowy pakiet danych od Orange. Jak odebrać 2 GB internetu?

Warto jednak porównać te wyniki do LTE. Sieci 4G obsługują tylko 100 Mbps. W wariancie LTE-A możliwy jest natomiast maksymalny wynik na poziomie 300 Mbps. Uśrednianie 1000 Mbps w najnowszym teście prędkości 5G pokazuje, że wyniki są dziesięć razy wyższe pomiędzy dwiema generacjami łączności bezprzewodowej. Tak przynajmniej uważa inżynier ZTE Zeng Zhaojuna. Rzecz jasna wciąż daleko tym testom do w pełni realnych warunków korzystania z sieci. Jeśli jednak końcowy efekt będzie przynajmniej w połowie tak dobry, to będziemy mieli do czynienia z prawdziwą rewolucją.

Źródło: wccftech

Motyw