ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi 4 MIUI 11

Startuje aktualizacja Redmi 4 do MIUI 11 – Xiaomi nie zawodzi

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Użytkownicy Redmi 4 w Indiach podobno zaczęli otrzymywać aktualizację MIUI 11. Na potwierdzenie swoich słów jeden z nich umieścił niżej przedstawione zrzuty ekranu. Jest to dość zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że ten smartfon nie znajdował się na żadnej liście aktualizacji udostępnionej przez producenta. Według harmonogramu aktualizacji jedynie model Redmi 4x powinien otrzymać najnowszą wersję MIUI.

Redmi 4 dostał MIUI 11

Redmi 4 MIUI 11

Zrzut ekranu udostępniony przez użytkownika Redmi 4 pokazuje, że nowa aktualizacja pochodzi z numerem wersji MIUI 11.0.2.0.NAMMIXM. Na powyższym zrzucie ekranu widzimy dokładnie, że plik aktualizacyjny ma rozmiar 483 MB. Co ciekawe, ta nowa aktualizacja nie przynosi zmiany w wersji systemu. Redmi 4 nadal działa na przestarzałym systemie Android 7.1.2 Nougat. Użytkownik otrzymał również łatkę zabezpieczeń z października 2018 roku. Google wydało go ponad rok temu. Ten ostatni aspekt mocno zawodzi. Po tak nowej aktualizacji można spodziewać się nowszej łatki zabezpieczeń. Z drugiej strony warto pamiętać, że być może winę ponosi tutaj przestarzała wersja Androida.

Zobacz też: Path of Exile Mobile powalczy z Diablo Immortal

Rejestr zmian udostępniany przez niektórych użytkowników na forum MIUI pokazuje, że MIUI 11 wprowadza ulepszone kontrole dotykowe i udoskonalone użycie kolorów. Ma to zapewnić nowe, znacznie lepsze wrażenia wizualne także na tych starszych smartfonach. Aktualizacja zawiera również efekty dźwiękowe inspirowane naturą. Wiele z nich to po prostu nagrania przyrody. Oczekuje się również, że aktualizacja poprawi komfort użytkowania, oferując minimalistyczne wzornictwo. Inne funkcje obejmują zawsze włączony ekran blokady i dynamiczne animowane tapety. Zastanawiam się, czy skoro Redmi 4 dostał MIUI 11, to czy jest jeszcze nadzieja dla Redmi 3S. Byłaby to niespodzianka dla mojego smartfona z szuflady.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy