Monopol Apple App Store i Apple Pay

Apple zmuszone do otworzenia NFC na konkurencję? Wszystko w rękach Niemców

Newsy

Niemiecka Komisja Parlamentarna przygotowuje się do głosowania nad nową ustawą. Jej celem jest zmuszenie gigantów technologicznych, takich jak Apple, do otwarcia funkcjonalności NFC dla swoich konkurentów w przestrzeni płatności mobilnych. Nie jest tajemnicą, że Apple ograniczyło korzystanie z funkcji NFC na iPhone i Apple Watch do usługi płatności mobilnych Apple Pay i niewielkiej liczby programów zewnętrznych.

Apple otworzy NFC na konkurencję, mimo że bardzo tego nie chce

Apple otworzy NFC

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Według raportu Reutersa Niemcy przyjęły niedawno ustawę, która zmusiła Apple do udostępnienia swojej technologii NFC do konkurencyjnych usług płatniczych. Dzięki temu będą mogły one konkurować na równych zasadach z ofertą firmy. Organy regulacyjne nie były specjalnie ukierunkowane na giganta Cupertino. Prawo to jest w rzeczywistości poprawką do ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Ma ona wejść w życie już w przyszłym roku. Nowe przepisy mają na celu otwarcie infrastruktury operatorów pieniądza elektronicznego w celu zaoferowania konkurentom dostępu za rozsądną opłatą. Tak właśnie działa model Google. Różne usługi płatności mobilnych, takie jak Samsung Pay, mogą konkurować z Google Pay na telefonach z układami NFC.

Zobacz też: Ponad 50 gier w Microsoft xCloud, wsparcie nawet dla DualShock 4

Oczywiście, Apple odpowiedziało negatywnie na wiadomości. Rzecznik powiedział w oświadczeniu:

[Firma — przyp. autora] jest zaskoczona tym, jak nagle wprowadzono te przepisy. Obawiamy się, że projekt ustawy może być szkodliwy dla użytkowników, ochrony danych i bezpieczeństwa informacji finansowych.

Według Zeit Online urzędnicy ambasady USA próbowali interweniować w decyzję wraz z kanclerz Angelą Merkel, która poprosiła o wycofanie poprawki. Apple może obawiać się, że gdy państwo członkowskie UE uchwali takie ustawodawstwo, inne kraje z bloku mogą szybko pójść w jego ślady. Jednak bardziej naglącym problemem jest to, że Margrethe Vestager, która jest teraz odpowiedzialna za politykę cyfrową w regionie, jest zainteresowana bliższym przyjrzeniem się Apple Pay z perspektywy przeciwdziałania praktykom monopolistyczny.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x