Nuvia

Intel i AMD zyskały nowego rywala, który dotychczas tworzył procesory Apple

Newsy

Trzech byłych inżynierów, którzy pracowali nad układami iPhone firmy Apple, na początku tego roku powołało do życia firmę Nuvia Inc. Jej celem jest zaprojektowanie procesorów do wykorzystania w centrach danych. W piątek firma ogłosiła, że do końca roku zebrała 53 miliony dolarów. Dzięki temu była w stanie zasilić swoje szeregi setką nowych, wybitnych specjalistów w dziedzinie elektroniki.

Nuvia — poznajcie nowego producenta procesorów

Nuvia

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

W wywiadzie dla Reutersa Williams powiedział, że ten obszar jest gotowy na innowacje i postęp. Patrick Moorhead, analityk z Moor Insights & Strategies, uważa, że firma może zamieszać na tyn rynku:

Pracuję w branży produkcji półprzewodników od 30 lat. Nigdy nie ma żadnych gwarancji, ale tym, co łączy ze sobą najbardziej znane firmy z branży, jest to, że mają wybitnych architektów i deweloperów.

— Powiedział.

Zobacz też: Motorola jest pewna tego, że razr to wytrzymały smartfon

Celem Nuvii zagarnięcie jak największej części rynku procesorów serwerowych. Zespół nowej firmy wyciągnął wiele wniosków z rozwoju procesorów mobilnych dla urządzeń zasilanych bateryjnie. Teraz planuje wykorzystanie swoich dotychczasowych doświadczeń w centrach danych. Wbrew pozorom może mieć to kluczowe znaczenie. Nie zapominajmy, że występuje w nich duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Wzrost efektywności może być bardzo atrakcyjny. Nie chodzi tu z resztą jedynie o same rachunki za prąd. Mniejsze zużycie energii to także mniejsze temperatury. Chłodzenie serwerów jest natomiast bardzo istotną kwestią. Co ciekawe, jednym z kluczowych inwestorów Nuvii jest Dell Technologies Capital, który jest jednym z największych klientów Intela.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x