ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nuvia

Intel i AMD zyskały nowego rywala, który dotychczas tworzył procesory Apple

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Trzech byłych inżynierów, którzy pracowali nad układami iPhone firmy Apple, na początku tego roku powołało do życia firmę Nuvia Inc. Jej celem jest zaprojektowanie procesorów do wykorzystania w centrach danych. W piątek firma ogłosiła, że do końca roku zebrała 53 miliony dolarów. Dzięki temu była w stanie zasilić swoje szeregi setką nowych, wybitnych specjalistów w dziedzinie elektroniki.

Nuvia — poznajcie nowego producenta procesorów

Nuvia

W wywiadzie dla Reutersa Williams powiedział, że ten obszar jest gotowy na innowacje i postęp. Patrick Moorhead, analityk z Moor Insights & Strategies, uważa, że firma może zamieszać na tyn rynku:

Pracuję w branży produkcji półprzewodników od 30 lat. Nigdy nie ma żadnych gwarancji, ale tym, co łączy ze sobą najbardziej znane firmy z branży, jest to, że mają wybitnych architektów i deweloperów.

— Powiedział.

Zobacz też: Motorola jest pewna tego, że razr to wytrzymały smartfon

Celem Nuvii zagarnięcie jak największej części rynku procesorów serwerowych. Zespół nowej firmy wyciągnął wiele wniosków z rozwoju procesorów mobilnych dla urządzeń zasilanych bateryjnie. Teraz planuje wykorzystanie swoich dotychczasowych doświadczeń w centrach danych. Wbrew pozorom może mieć to kluczowe znaczenie. Nie zapominajmy, że występuje w nich duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Wzrost efektywności może być bardzo atrakcyjny. Nie chodzi tu z resztą jedynie o same rachunki za prąd. Mniejsze zużycie energii to także mniejsze temperatury. Chłodzenie serwerów jest natomiast bardzo istotną kwestią. Co ciekawe, jednym z kluczowych inwestorów Nuvii jest Dell Technologies Capital, który jest jednym z największych klientów Intela.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy