ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s11 wyglad koncept wizja

Samsung Galaxy S11 z nagrywaniem w 8K i jeszcze dłuższym ekranem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Mimo że w tym roku Samsung może jeszcze pokazać ciekawe telefony, to wiele osób śledzi głównie plotki dotyczące Galaxy S11, czyli flagowca nowej generacji. Sam smartfon teoretycznie jest już projektem, w którym Koreańczycy nie będą wprowadzać dużych zmian. Dlatego wygląd Galaxy S11 mniej, więcej mogliśmy już poznać. Wiemy też, że Samsung Galaxy Note10 był ostatnim flagowcem firmy z aparatem 12 MPx, który był rozwijany od Galaxy S6. Właśnie możliwości fotograficzne nadchodzącego telefonu prawdopodobnie będą głównym punktem rozwoju lidera mobilnego rynku, co też zdradza ich aplikacja aparatu. Swoją drogą… nie pierwszy raz.

Aplikacja aparatu Samsunga źródłem wiedzy – Galaxy S11 między innymi z nagrywaniem filmów w 8K

samsung galaxy s11 wyglad koncept wizja

Naturalne jest to, że przed premierą trzeba testować, testować i jeszcze raz testować. W przypadku oprogramowania można posiłkować się wspólnymi aplikacjami, a tą jest właśnie program aparatu. Z niej dowiedzieliśmy się już wcześniej, że Samsung szykuje smartfona z aparatem 108 MPx, czyli matrycą, którą Koreańczycy przygotowali między innymi dla Xiaomi Mi Note 10. Jednak zostańmy przy Galaxy S11 i najnowszych odkryciach. Wśród nich pojawia się wsparcie dla nagrywania filmów w 8K i prawdopodobnie 30 klatkach na sekundę. Prawdopodobnie, gdyż tegoroczne modele (np.: Nubia Red Magic 3S) już potrafią rejestrować filmy w 8K, ale w 15 klatkach na sekundę, na co Samsung nie może sobie pozwolić. Kolejne odkrycie w kodzie tyczy się ponownie filmów, ale tym razem o proporcjach 20:9. Odkąd firmy porzuciły na sztywno 16:9, tak nagrywanie może być dostosowywane właśnie do proporcji wyświetlacza. Dotychczas Samsung nie wykorzystywał 20:9, więc niewątpliwie szykuje się taki model.

Zobacz też: Czy doczekamy się szczepionki na raka?

Naturalnie na koniec muszę zaznaczyć, że w żadnej linijce w kodzie nie zostało napisane, że te nowości są dedykowane Galaxy S11. Samsung równie dobrze może szykować inne smartfony z wyświetlaczem 20:9, aczkolwiek w przypadku filmów 8K czuję, że to właśnie będzie tytułowy flagowiec. Tylko już niejednokrotnie Koreańczycy pokazywali, że potrafią testować tego typu nowości w topowych modelach serii Galaxy A, więc… po prostu niewykluczone, że Galaxy S11 zaoferuje nagrywanie filmów w 8K, ale niekoniecznie musi być tym pierwszym w portfolio galaktycznych smartfonów.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy