ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spotify wstrzymuje reklamy polityczne

Tęsknicie za tekstami piosenek w Spotify? Firma potwierdza, że funkcja może powrócić

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Spotify to jedna z najpopularniejszych usług streamingowych na świecie. Dzięki niej za niewielką miesięczną opłatą możecie uzyskać dostęp do milionów różnych utworów, których słuchać można w wysokiej jakości. Kilka lat temu w usłudze zadebiutowała wyjątkowa funkcja, która przy współpracy z serwisem Genius wyświetlała tekst aktualnie odsłuchiwanego utworu, który był z nim zsynchronizowany. Niestety została ona usunięta. Okazuje się jednak, że podobne udogodnienie wkrótce może powrócić.

Spotify testuje funkcję synchronizującą teksty z muzyką

spotify

Niektórzy użytkownicy Spotify potwierdzają, że w aplikacji pojawiła się nowa funkcja, która synchronizuje tekst piosenki z aktualnie odtwarzanym utworem. Niestety w tym momencie udogodnienie to jest zależne od lokalizacji użytkownika i niedostępne w Polsce. Szwedzki gigant potwierdza jednak, że prace nad funkcją faktycznie trwają i aktualnie jest ona testowana w wybranych krajach.

Warto pamiętać jednak, że kilka miesięcy temu taka funkcja dla wszystkich użytkowników pojawiła się na platformie Apple Music. Udogodnienie bardzo przypadło użytkownikom do gustu i spotkało się z niezwykle pozytywnym odzewem. Być może to właśnie zmotywowało Spotify do pracy nad podobną funkcją? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy – jak na razie możemy tylko czekać na oficjalną premierę.

Źródło: Techcrunch

Sprawdź najnowsze wpisy