Niedawno sporo mówiło się o zmianie prowizji w cenniku popularnego polskiego gracza na rynku e-commerce. Wkrótce pojawią się kolejne zmiany na Allegro, które będą dotyczyły zarówno kupujących, jak i sprzedawców.

Czego będą dotyczyły zmiany na Allegro?

Pierwszą zmianą w funkcjonowaniu portalu będzie nowy limit korzystania z programu monet przez kupujących. Polega on na tym, że kupując specjalnie oznaczone produkty na Allegro, otrzymujemy wirtualne monety, a po zebraniu ich odpowiedniej ilości, możemy je wymienić na kupon rabatowy do wykorzystania na dowolne zakupy w serwisie. Dotychczas z uzbieranych monet można było skorzystać 10 razy w miesiącu. Teraz limit ten wyniesie 30 transakcji.

zmiany na allegro

Administracja serwisu zapowiada również uporządkowanie zasad tworzenia nicków. Tworząc swoją nazwę użytkownika, nie będzie można użyć w niej nazwy „Allegro”. Najpopularniejszy polski portal aukcyjny argumentuje, że ma to sprawić, by loginy były zrozumiałe zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.

Co z przypadkami opóźnionej wysyłki przedmiotów i zasadami licytacji?

Allegro chce również doprecyzować znaczenie deklarowanego czasu wysyłki produktów przez sprzedającego. Czas na wysłanie przedmiotów ma być liczony od momentu złożenia zamówienia przez kupującego. Przykładowo, jeśli zamówimy daną rzecz we wtorek o 13:15, a deklarowany czas wysyłki to 24 godziny, to najpóźniej o 14:15 w środę przesyłka powinna być już nadana. To jednak dosyć naturalna i oczywista interpretacja reguł Allegro. Pojawia się pytanie, czy doprecyzowanie tej zasady w praktyce poprawi wywiązywanie się sprzedawców ze swoich obowiązków. Ważne jest także, jaki wpływ na punktualność sprzedawcy będą mieli kupujący, poza oceną transakcji i możliwością wystawienia komentarza.

Czytaj także: Aktualizacja oferty HBO GO – co dodano, a co usunięto?

W sekcji Kolekcje i sztuka ma pojawić się opcja odwołania przez sprzedającego oferty kupna złożonej podczas licytacji. Tę decyzję administratorzy serwisu uzasadniają specyfiką pewnych kategorii produktów i chęcią sprawienia, by zakupy były bardziej satysfakcjonujące zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Ostatnia nowość to czas na poinformowanie użytkowników o zmianach w regulaminie. Allegro samo sobie narzuca, że ma to mieć miejsce min. 15 dni przed planowanymi modyfikacjami. Wszystkie opisane powyżej zmiany prawdopodobnie wejdą w życie 2 grudnia tego roku.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.