Freddie Mercury to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów w świecie rocka. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego – lider zespołu Queen jest przecież uznawany za jednego z najlepszych artystów wszech czasów. Jeśli podobnie jak ja uwielbiacie śpiewać największe hity tego zespołu, to z pewnością ucieszy was nowy projekt firmy Google, dzięki któremu możemy sprawdzić, jak bardzo nasz głos podobny jest do wokalu Freddiego.

FreddieMeter – czy potraficie śpiewać jak Freddie Mercury?

Nie od dziś wiadomo, że Freddie Mercury miał ogromny talent. Wokalista zespołu Queen mógł pochwalić się skalą wynoszącą aż 4 oktawy – lepszy wynik w historii osiągnęło tylko kilku artystów, m.in. Paul McCartney (The Beatles), David Bowie czy niepokonany Axl Rose (Guns N’ Roses). Jeśli kochacie Queen, to z pewnością chcielibyście wiedzieć, czy śpiewacie tak dobrze, jak Freddie Mercury. Teraz, dzięki nowemu projektowi YouTube’a powstałemu we współpracy z organizacją The Mercury Phoenix Trust staje się to prostsze, niż kiedykolwiek! Jak to zrobić?

Zobacz też: Xiaomi już wkrótce zaprezentuje swój nowy czytnik e-booków.

Aby przetestować swój głos, musicie przejść na stronę FreddieMeter, gdzie przeprowadzone zostanie badanie. Będzie ono jednak wyjątkowo przyjemne – będziecie musieli zaśpiewać piosenkę! Do wyboru są cztery piękne hity Queen takie jak Don’t Stop Me Now, We Are The Champions, Bohemian Rhapsody i Somebody To Love. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pozostaje zatem tylko zaśpiewać i voila – sztuczna inteligencja stwierdzi, jak bardzo wasz głos przypomina wokal Freddiego.

Pochwalcie się w komentarzu, jakie wyniki otrzymaliście! Być może ktoś z was odkryje w sobie prawdziwy talent?

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.