Odkąd kilku producentów (m.in. Essential, OnePlus) postanowiło pokazać, co to znaczy szybkie aktualizacje na mobilnym rynku z Androidem na pokładzie, tak wymusiło to na wielu firmach gonienie. Już nie musimy czekać do przełomu lat, aby pierwsze flagowce dostawały nową wersję Robocika. Huawei, będąc chińskim producentem, jest tego idealnym przykładem. Otóż dzisiaj firma postanowiła udostępnić aktualizację EMUI 10 z Androidem 10 dla swoich kluczowych flagowców z tego roku i końcówki poprzedniego, czyli oczywiście mowa o P30, P30 Pro oraz Mate 20, Mate 20 X i Mate 20 Pro.

Huawei wydało EMUI 10 z Androidem 10 pod spodem dla P30, P30 Pro, Mate 20, Mate 20 X i Mate 20 Pro w Europie

Huawei Mate 20 Pro

Mogłoby się wydawać, że blokada USA sprawi, że Huawei nie będzie miał łatwo z aktualizacjami swoich smartfonów. Jednak z drugiej strony Chińczycy musieli przyspieszyć tempa, aby właśnie móc wydać nowe i kompletne oprogramowanie. Co prawda dzisiaj się dowiedzieliśmy, że wspomniana blokada może zostać wstrzymana na kolejne pół roku, ale… Wróćmy do tego, co ważne, czyli wydanie aktualizacji do Androida 10 pod przykryciem nakładki EMUI 10. Oczywiście już wcześniej informowaliśmy Was, że powyższe modele dostały ten system, ale dzisiejsze wydarzenie tyczy się Europejczyków. Tym samym użytkownicy Huawei P30 i P30 Pro zgodnie z harmonogramem mogą poznawać nowe oprogramowanie. Tymczasem rodzina Mate 20 miała poczekać do grudnia, podczas gdy dzisiaj również ona otrzymuje ważącą blisko 4,5 GB aktualizację. W tym wypadku też mówimy o topowych modelach, czyli Mate 20, Mate 20 X i Mate 20 Pro.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Airpods Pro od Caviar z astronomicznymi cenami.

Naturalnie należy pamiętać, że Android 10 z EMUI 10 nie dotrze od razu do wszystkich użytkowników. Dlatego dajcie znać w komentarzach, jak sytuacja wygląda u Was. Jednocześnie pamiętajcie, że jeśli kupiliście swój egzemplarz u operatora, to niestety jeszcze możecie długo poczekać na odpowiednie powiadomienie.

Źródło: Android Police
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.