ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi 8

Już wkrótce wszystkie smartfony Xiaomi kosztujące ponad 1000 zł będą obsługiwać 5G

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Xiaomi to niesłychanie popularna firma, w której ofercie znajdziemy m.in. smartfony. Producent radzi sobie w naszym kraju fenomenalnie, a wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze lepiej, bo gigant już niedługo będzie sprzedawać bardzo tanie smartfony z obsługą najnowszej łączności 5G. Miesiąc temu pisałem, że Xiaomi stawia na 5G i zamierza w 2020 roku wypuścić na rynek co najmniej 10 smartfonów, które będą je obsługiwać. Teraz CEO firmy nieco zmodyfikował swoją obietnicę i sprawił, że stała się o wiele lepsza.

Wszystkie smartfony Xiaomi kosztujące w ponad 1000 zł będą obsługiwać 5G

Xiaomi inwestuje w chiński rynek

Xiaomi po raz kolejny udowadnia, że urządzenia z 5G nie muszą kosztować majątku. CEO firmy, Lei Jun, podczas jednego z wystąpień na konferencji w mieście Guangzhou poinformował, że od 2020 roku wszystkie smartfony kosztujące ponad 2000 Juanów chińskich (ok. 1100 zł) będą obsługiwały łączność 5G.

Zobacz także: Współzałożyciel Wikipedii z własnym portalem społecznościowym? Brzmi interesująco

Nie da się ukryć, że to dość śmiałe zapewnienie. Znając jednak Xiaomi, od 2020 roku wszystkie smartfony firmy kosztujące ponad 1000 zł rzeczywiście będą mogły się pochwalić obsługą 5G. A wtedy inni producenci nie będą już mogli tłumaczyć wysokich cen swoich urządzeń z 5G „kosztami nowych technologii”. Na chwilę obecną Xiaomi nie ma w portfolio zbyt wielu smartfonów, które obsługują 5G, jednak w 2020 roku wiele się zmieni. Przyszły rok zapowiada się naprawdę ekscytująco!

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy