ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Luka w oprogramowaniu Nvidii

Wyniki Nvidii przekroczyły wszelkie oczekiwania

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nvidia ujawniła swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał. Mimo że przekroczyły one wszelkie oczekiwania, to przychody i tak spadły o 5 procent w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Warto jednak pamiętać, że w zeszłym roku bańka spekulacyjna kryptowalut osiągnęła niesamowity wręcz poziom. Przełożyło się to na braki kart graficznych na rynku. Właściciele koparek wykupowali niemal wszystko, co było dostępne na sklepowych półkach. Nic więc dziwnego, że przychody teraz są niższe. Nie wynika to z problemów firmy, a wyjątkowej sytuacji w zeszłym roku.

Wyniki Nvidii za 3Q 2019

Wyniki Nvidii za 3Q 2019

W kwartale fiskalnym kończącym się 27 października Nvidia odnotowała przychody w wysokości 3,01 mld USD. Jest to 17-procentowy skok w stosunku do 2,58 mld dolarów z poprzedniego kwartału. W zeszłym roku w tym okresie przychód wyniósł 3,18 mld dolarów. Zysk na jedną akcję wyniósł 1,78 USD w porównaniu z 1,84 USD rok wcześniej i 1,24 USD w poprzednim kwartale.

Nasza działalność związana z grami i popyt ze strony klientów napędzały wyniki za 3 kwartał. Realizm grafiki komputerowej to ogromny krok naprzód dzięki NVIDIA RTX.

— powiedział prezes Jensen Huang.

Zobacz też: Szczepionka na raka? Szykuje się prawdziwy przełom w medycynie

Przychody Nvidii z działalności związanej z procesorami graficznymi spadły o 8% do 2,56 miliarda USD, podczas gdy przychody z gier spadły o 6% rok do 1,66 miliarda USD, ale wzrosły o 26% w stosunku do poprzedniego kwartału. Kwartalny wzrost był napędzany przez wzrost liczby procesorów graficznych GeForce dla komputerów stacjonarnych i dla graczy. Przychody z centrów danych również spadły rok do roku, do 726 milionów dolarów. Jednak firma wierzy, że biznes odnotuje silny wzrost sekwencyjny w tym segmencie. W międzyczasie jej sektor motoryzacyjny zarobił 162 mln USD, a segment profesjonalnej wizualizacji osiągnął poziom 324 mln USD, co stanowi wzrost o 6%. Liczby te przewyższyły oczekiwania. W czwartym kwartale Nvidia spodziewa się przychodów w wysokości 2,95 mld USD, czyli niższych niż przewidywania Wall Street, które mówią o 3,06 mld dolarów.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy