ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ograniczenia pobierania w Chrome

Eksperyment Google doprowadził do masowych awarii przeglądarki Chrome

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Google zostawił w tym tygodniu tysiące maszyn w firmach z uszkodzonymi przeglądarkami Chrome, po cichej eksperymentalnej zmianie. Użytkownicy biznesowi korzystający z Chrome poprzez środowiska maszyn wirtualnych, takie jak Citrix, ciągle widzieli białe ekrany na otwartych zakładkach Chrome, blokując dostęp do przeglądarki i pozostawiając ją całkowicie bez odpowiedzi. Wielu administratorów IT było zdezorientowanych w tym problemie, ponieważ firmy zazwyczaj zarządzają i kontrolują aktualizacje Chrome.

Eksperyment w Google Chrome zakończył się katastrofą

Eksperyment w Google Chrome

Po złożeniu skargi Google zostało zmuszone do ujawnienia, że przeprowadziło eksperyment na stabilnych wersjach Chrome, który zmienił zachowanie przeglądarki. Został on przeprowadzony w milczeniu, bez uprzedzenia administratorów IT i użytkowników o zmianach. Google po prostu przewrócił przełącznik na flagę, aby włączyć nową funkcję WebContents Occlusion, która ma na celu zawieszenie kart Chrome w celu zmniejszenie zużycia zasobów, gdy przeglądarka nie jest używana.

Opcja ta jest dostępna w wersji beta od około 5 miesięcy. Został on włączony dla stabilnej wersji przeglądarki poprzez eksperyment, który został rozpoczęty we wtorek rano. Wcześniej z tej opcji korzystało około jednego procenta użytkowników. Nie dostaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących problemów. 

— wyjaśnia David Bienvenu, inżynier oprogramowania w Google.

Zobacz też: Microsoft pracuje nad przeglądarką dla architektury ARM – nowy EDGE w drodze?

Google wycofał zmianę w piątek nad ranem. Nastąpiło to po wielu zgłoszeniach od firm z tysiącami użytkowników dotkniętych problemem.

To miało ogromny wpływ na wszystkich naszych agentów Call Center i nie jest w stanie rozmawiać z naszymi klientami. Spędziliśmy ostatnie półtora dnia, próbując to rozgryźć.

— wyjaśnił administrator Costco IT.

Administratorzy IT są wściekli, że stracili cenne zasoby i czas na próby naprawienia problemów w swoim środowisku. Podobnie reagują właściciele firm, którzy z powodu tych problemów odnotowali znaczne straty w swojej działalności.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy