Google Stadia będzie wybrakowane

Google Stadia nie będzie kompletną usługą nawet w dniu premiery

Newsy

Google Stadia zadebiutuje 19 listopada. Premiera jednak nie przebiegnie tak bezproblemowo, jak można tego oczekiwać. Zacznijmy od tego, że nie każdy, kto zamówił pakiet Founder Edition, otrzyma swój sprzęt na czas przed debiutem platformy. To jednak nie koniec problemów. Google ogłosiło, że wiele z funkcji Stadia Multiplayer nie będzie gotowych na premierę platformy strumieniowania gier.

Google Stadia będzie wybrakowane

Google Stadia będzie wybrakowane

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Dodatkowe informacje o premierze Stadia pojawiły się podczas sesji Ask Me Anything z dyrektorem produktu Stadia Andreyem Doronichevem i Beri Lee na Reddit. Ujawnili oni, że wiele funkcji nie jest gotowych na premierę i powiedzieli, że kilka z nich zadebiutuje dopiero w 2020 roku. Jakie są więc brakujące funkcje? Jest ich wiele, w tym wiele aspektów doświadczenia Stadii w grze wieloosobowej. System osiągnięć platformy nie dotrze do 2020 roku. Nie pojawi się też funkcja State Share, która pozwoli ludziom dzielić się doświadczeniami w grze poprzez bezpośrednie linki. Zabraknie także Crowd Play, która pozwala na łatwe konfigurowanie gier wieloosobowych z publicznością w trakcie streamów na YouTube.

Zobacz też: Rozszerzona rzeczywistość dotarła do Spotify

Dzielenie ekranu, również nie będzie dostępne, gdy Stadia zadebiutuje. Buddy Pass, który klienci przedsprzedaży Founder Edition powinni móc dać swoim przyjaciołom, będzie gotowy dopiero po dwóch tygodniach od uruchomienia platformy. Osoby, które zamówiły kontroler Stadia Controller poza pakietami Google, również będą musiały dłużej poczekać. Google ujawniło również, że jego Chromecast Ultra, który jest sercem zestawu, nie będzie gotowy, aby uzyskać dostęp do Stadia. Żeby obsłużyć usługę, musi dostać aktualizację oprogramowania układowego. Oznacza to, że ludzie, którzy posiadali już pakiet Chromecast Ultra, będą musieli czekać na dostęp do platformy przez bliżej nieokreślony czas. Platforma będzie również ograniczona na komputerze PC. Google ogłosiło, że Stadia nie będzie oferować strumieniowania dźwięku 4K, HDR lub 5.1 surround przez przeglądarkę Chrome w dniu startu usługi. Jak więc widać premiera usługi nie ma tutaj nic wspólnego z jej gotowością. Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby ją odłożyć w czasie, aż wszystko będzie gotowe.

Źródło: Tomshardware


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x