Pornhub dla wielu to niewiele więcej niż pozornie nieskończone źródło treści dla dorosłych. Jednak dla samych autorów filmów to często główne źródło zarobku. Warto też dodać, że na platformie pojawiają się nie tylko treści erotyczne. Wiele kanałów zdjętych z YouTube za łamanie regulaminu właśnie tutaj znalazło swój nowy dom. Mimo że filmy są dość odważne, to wielu twórców krępuje się wypłacać zarobione pieniądze. Dlatego większość korzysta z PayPala. To jednak nie potrwa już zbyt długo. Serwis płatności internetowych wycofuje się ze świadczenia usług Pornhubowi.

PayPal porzuca Pornhuba

PayPal porzuca Pornhuba
Pornhub w ostatnim wpisie na swoim blogu oświadczył, że jest zdruzgotany decyzją PayPala o zaprzestaniu świadczenia usług. Podkreślił przy tym, że z tej formy płatności korzysta ponad stu tysięcy wykonawców. Osoby, które otrzymywały wypłatę za pośrednictwem tej usługi, są proszone o wybranie nowej metody płatności i aktualizację informacji tak szybko, jak to tylko możliwe. Firma powiedziała, że ciężko pracuje, aby upewnić się, że wszystkie wypłaty są przetwarzane jak najszybciej. Zaległe płatności powinny rozpocząć się przed końcem tygodnia.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Aktualizacja Windows 10 1909 dostępna. Rozczarowujące nowości

Według rzecznika powodem tej decyzji według serwisu do obsługi płatności jest to, że Pornhub dokonał pewnych płatności biznesowych poprzez PayPal bez ubiegania się o zgodę firmy. Rzecznik dodał, że podjął działania mające na celu powstrzymanie takich transakcji. Pornhub oferuje opcję bezpośredniego depozytu. Ta jednak nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Według niektórych krok ten może sprawić, że do gry wejdą tutaj kryptowaluty. Szczerze w to wątpię. Ich niezwykle niestabilny kurs sprawia, że są zbyt ryzykownym środkiem płatności.

Źródło: TechSpot
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.