Mapy Google Tryb Incognito

Mapy Google ze świetną funkcją dla osób, które często podróżują za granicę

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Mapy Google to według wielu najlepsza aplikacja w swoim rodzaju. Trudno mi się z tym nie zgodzić, bowiem sam używam nawigacji od giganta z Mountain View, która w dodatku staje się coraz lepsza. Firma wciąż wpada na nowe, nierzadko ciekawe funkcje – tak jest i tym razem, bo nowość, która wkrótce zawita do Map Google spodoba się szczególnie osobom często podróżującym za granicę.

Mapy Google zintegrowane z Tłumaczem Google

Funkcja, która ma trafić do Map Google jeszcze w tym miesiącu, ułatwi życie wielu osobom, które często podróżują za granicę, a przy tym niekoniecznie znają język obowiązujący w danych państwach. Opisywana nowość najbardziej przyda się w przypadku krajów, w których nie obowiązuje znany nam alfabet, a np. cyrylica czy „chińskie krzaczki”. Otóż przy nazwach miejsc, które Google uzna, że mogą sprawić problemy, pojawi się przycisk Tłumacza Google. Po jego wciśnięciu te zostaną automatycznie przetłumaczone, a w dodatku aplikacja wypowie je na głos, ułatwiając np. komunikację z chińskim taksówkarzem, któremu pokrętnie próbujemy wytłumaczyć, gdzie chcemy dojechać.

Zobacz także: Airpods Pro są zbyt tanie? Caviar tradycyjnie to zmienia – do pary z iPhonem

Nowość pojawi się w Mapach Google w tym miesiącu, jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie. Dotrze w tym samym czasie zarówno na Androida, jak i iOS. Początkowo obsługiwanych będzie 50 języków, jednak Google zapewnia, że z czasem pojawi się więcej. Oczywiście nie jest to nic wielkiego, ale z pewnością wielu osobom się przyda.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy